rosyjskie ogórki

i

Autor: Paweł Nowak, SHUTTERSTOCK rosyjskie ogórki

Ile?!

Rosyjskie ogórki w Polsce. Te liczby szokują

2023-03-25 5:34

W połowie marca dziennikarze "Super Expressu" ujawnili, że na największy rynek spożywczy w Polsce, sprowadzane są ogórki z Rosji. Bez problemu można je kupić w wielu halach na terenie rolno-spożywczego rynku hurtowego w Broniszach. Teraz, dowiedzieliśmy się, ile ton ogórków zostało do nas sprowadzonych. Najprawdopodobniej większość z nich trafiła na rynek pod Warszawą.

Bronisze. Polskie bazary są przeładowane rosyjskimi ogórkami!

Sprawa warzyw ze wschodu jest nam znana od lutego ubiegłego roku. Nikt z tym nic nie zrobił. Co więcej, to jest całkowicie legalne. Sprowadzane warzywa mają wszystkie odpowiednie badania. Wielokrotnie interweniowaliśmy, jednak nasze urzędy celne nie mają podstaw do zatrzymywania tych dostaw – poinformował nas Marcin Kmera, ekspert rynku Bronisze w połowie marca.

Jak się dowiedzieliśmy, import warzyw jest całkowicie legalny i nie został objęty restrykcjami. Warzywa ze wschodu mają wzięcie, bo są tanie. Jednak, sprowadzane warzywa z Rosji i Białorusi do Polski to głównie dodatkowa gotówka, która wpływa do kabzy agresora niszczącego Ukrainę.

Muszą być podjęte działania, które mocno uderzą w dochody Rosji, czyli również import produktów musi być wstrzymany – mówił nam były minister rolnictwa, Jan Ardanowski z Prawa i Sprawiedliwości.

Ile federacyjnych ogórków zostało wprowadzonych do obrotu?

W rozmowie z portalem „warzywa.pl” Agnieszka Bajkowska z Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa przedstawiła konkretne dane dotyczące handlu tym warzywem. Ta liczba może zszokować!

W okresie od 1 stycznia do 7 marca 2023 roku przez polskie przejścia graniczne wprowadzone zostały 92 przesyłki ogórków pochodzących z Federacji Rosyjskiej i Białoruskiej, o tonażu całkowitym 1665,94 t – przekazała portalowi Bajkowska z Biura Dyrektora Generalnego. Najpewniej większość z nich trafiła na rynek pod Warszawą.

Rosyjskie ogórki na polskich bazarach!
Sonda
Czy władze powinny wprowadzić embargo na rosyjskie warzywa i owoce?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany