"Więzienny świat" obnaża prawdę o życiu za kratami! Janusz Szostak: "Byłem przerażony"

2021-12-03 16:08
Więzienny świat obnaża prawdę o życiu za kratami! Janusz Szostak: Byłem przerażony
Autor: Wydawnictwo Harde [reprodukcja SE] "Więzienny świat" obnaża prawdę o życiu za kratami! Janusz Szostak: "Byłem przerażony"

"Więzienny świat. Korupcja, przemoc, seks" to książka, która szokuje i zmusza do refleksji. Jak naprawdę wygląda życie za kratami? Janusz Szostak przyznaje w rozmowie z "Super Expressem", że niektóre historie poruszone w książce "Więzienny świat" budzą przerażenie. Relacje dziesiątek więźniów, ale i wielu osadzonych kobiet, są szczere, pozbawione jakiejkolwiek cenzury. "Więzienny świat" autorstwa Janusza Szostaka miał swoją premierę 1 grudnia 2021 roku. Czego czytelnicy powinni spodziewać się po tej książce?

"Więzienny świat. Korupcja, przemoc, seks" to pozycja, która jeszcze przed premierą wzbudziła ogromne zainteresowanie czytelników. Skąd pomysł na książkę o takiej tematyce? Jakie historie poznamy? Czy tytułowy "Więzienny świat" okaże się brutalny i pełen cierpienia? - Temat był dotychczas poruszany w niewielkim stopniu. Jest zaledwie kilka książek opublikowanych w Polsce, które opisują podobne wątki. Te książki to głównie opowieści pracowników penitencjarnych. One nijak się mają do rzeczywistości. Nie ma w nich wielu relacji samych skazanych. To nie jest tak, że za kratami siedzą sami niewinni ludzie, choć i takie przypadki się zdarzają. Oni wszyscy mają niezwykle trudne przeżycia. Więzienny świat znamy głównie ze strony mężczyzn, natomiast w mojej książce poznajemy życie za kratami z perspektywy kilkudziesięciu osób, również wielu kobiet. Moim zdaniem jest to siła tej książki. Gdy zaczynałem ją pisać, kiedy zaczęły do mnie docierać pierwsze wstrząsające informacje zawarte w nowej publikacji, byłem przerażony - powiedział dziennikarzowi "Super Expressu" Janusz Szostak.

Co było pierwszą cegiełką, która pozwoliła Januszowi Szostakowi napisać książkę pt. "Więzienny świat. Korupcja, przemoc, seks"? - Skontaktowały się ze mną pewne osoby osadzone na Grochowie. Było tam wiele nieprawidłowości. Mówimy o różnych sytuacjach, w tym brutalnym wykorzystywaniu seksualnym, skrajnej przemocy i handlu narkotykami. To szereg brudnych spraw, publicznie nieznanych, o których w zakładach wiedzą niemal wszyscy. Gdy kobiety osadzone na Grochowie ujawniły, co się dzieje, zostały one rozwiezione po Polsce - tłumaczy autor. - Prokuratura wszczęła już postępowanie w tej sprawie - dodaje Janusz Szostak w rozmowie z "Super Expressem".

- Jak wygląda życie za kratami? Ludzie nie mają o tym pojęcia, bo seriale o podobnej tematyce są reżyserowane i nie pokazują nam prawdziwego obrazu. Prawie nikt nie opisuje, jak w więzieniach jest naprawdę, jak to wygląda z perspektywy osadzonych. Narracja ma zgadzać się z tym, co chcą przekazać osoby nadzorujące więzienia. Świat za kratami jest jednak prawdziwy i bardzo brutalny. O takim piszę w swojej książce pt. "Więzienny świat. Korupcja, przemoc, seks" - kończy Janusz Szostak.

Sonda
Czy lubisz czytać książki?

Janusz Szostak jest dziennikarzem śledczym i autorem książek, w których porusza m.in. wątki kryminalne. Jest również wydawcą magazynu "Reporter". Kierował działami sensacji oraz reportażu w "Expressie Wieczornym", gdzie zajmował się głównie przestępczością zorganizowaną w Polsce. Współpracował jako reportażysta z licznymi redakcjami. Znane książki jego autorstwa to m.in. "Co się stało z Iwoną Wieczorek?", "Gangsterskie egzekucje", "Słowik. Skazany na bycie gangsterem", "Urwane ślady" oraz "Komando śmierci".

Nową książkę Janusza Szostaka pt. "Więzienny świat. Korupcja, przemoc, seks" znajdziesz w najlepszych sieciach księgarskich stacjonarnych i internetowych, w tym na stronie www.wiemiwybieram.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE