Darmowe kajaki na Pradze

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRESS Darmowe kajaki na Pradze

Wiosłuj za darmo na Pradze! Bezpłatne wypożyczalnie kajaków nad jeziorkami

2021-07-22 20:00

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Warszawiacy ruszajcie na kajaki! Darmowe wypożyczalnie na Pradze-Południe już działają. Nad jeziorem Balaton na Gocławiu i nad jeziorem Kamionkowskim w Parku Skaryszewskim na Grochowie działają bezpłatne wypożyczalnie kajaków. Wszystko dzięki realizacji jednego ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.

- Ludzie, którzy nie wyjeżdżają na wakacje, mogą mieć taki zalążek Mazur. Wsiąść sobie na kajaki, popływać - zachęca Jakub Zbrowski (35 l.), który z synem Tomaszem (10 l.) postanowił skorzystać z okazji.

ZOBACZ TEŻ: Wypadek w Grębiszewie. Martyna ratowała innych, sama walczy o życie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Każda z wypożyczalni dysponuje ośmioma kajakami dwuosobowymi oraz kompletem sprzętu: wiosłami i kamizelkami asekuracyjnymi w każdym rozmiarze, także dla dzieci. Czas wypożyczenia sprzętu to maksymalnie 45 minut, a rezerwacja na osobę ograniczona jest do jednego kajaka dwuosobowego i jednej lokalizacji dziennie.

Warto pamiętać, że kajaki mogą wypożyczać jedynie osoby dorosłe po okazaniu swojego dokumentu tożsamości. Sprzęt da się wypożyczyć na dwa proste sposoby. Pierwszym jest rezerwacja online na stronie kajakwstolicy.pl/projekt-obywatelski. Wówczas wymagana jest wpłata kaucji w wysokości 20 złotych, która zwracana jest na konto już następnego dnia roboczego lub po anulowaniu rezerwacji.

Drugi sposób to przyjście bezpośrednio do punktu nad wybranym jeziorem, jednak wówczas nie ma gwarancji, że sprzęt akurat będzie dostępny.

W wakacje nie ma czasu na nudę w Warszawie. Bezpłatne wypożyczalnie kajaków na Pradze działają od czwartku do niedzieli w godzinach 11-18 aż do końca wakacji. - Nie siedźcie w domu. Sport to zdrowie - namawia pan Jakub.

Makabryczny wypadek na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Jedna osoba nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE