Wnuki z piekła rodem. Przerażające, jak bestialsko potraktowali swoich dziadków

2022-01-18 12:16
Wnuki z piekła rodem. Przerażające, jak bestialsko potraktowali swoich dziadków
Autor: Pixabay Wnuki z piekła rodem. Przerażające, jak bestialsko potraktowali swoich dziadków

Włos jeży się na głowie na głowie na samą myśl o tym, przez jakie piekło przeszli starsi ludzi. Kobieta spod Otwocka oraz mężczyzna z Bielan przeżyli koszmar, a okropny los zgotowali im najbliżsi. Wnuki nie mieli dla nich litości. Agresywnymi mężczyznami zajęli się już policjanci. Odpowiedzą za krzywdy wyrządzone swoim dziadkom.

Dwie różne sprawy połączył wspólny wątek - znęcanie się nad członkami rodziny. Pierwsza sytuacja miała miejsce pod Otwockiem. Agresywny 31-letni wnuczek miał grozić własnej babci pozbawieniem życia i podpaleniem jej domu! Przerażona kobieta postanowiła poprosić o pomoc policjantów z komisariatu w Józefowie. - Jak ustalili funkcjonariusze, przemoc wobec starszej kobiety nie była jednorazowa. Kobieta obawiała się o własne życie - przekazała mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej policji.

Agresywny 31-latek został zatrzymany w zeszłą sobotę (15 stycznia) w mieszkaniu swojej babci podczas kolejnej awantury. Interweniujący wówczas policjanci doprowadzili mężczyznę do komendy. Jak się okazało, miejscowi dzielnicowi już od dłuższego czasu przyglądali się zachowaniu mężczyzny.

- Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu dotyczącego gróźb karalnych. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Otwocku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego połączonego z zakazem kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonej - poinformowała mł. asp. Harabin.

Agresywnemu wnuczkowi grozi do dwóch lat więzienia.

Koszmar rozgrywał się również na Bielanach. Tam 32-letni wnuczek od pięciu lat znęcał się nad swoim dziadkiem! - Wnuczek mieszkał razem z nim i podczas licznych awantur popychał go, ubliżał, bił po całym ciele i niszczył przedmioty należące do dziadka - wyjaśniła podinsp. Elwira Kozłowska z bielańskiej policji. Starszy mężczyzna wreszcie miał dość brutalnego zachowania 32-latka. Opowiedział o wszystkim swojemu dzielnicowemu, a ten pomógł mu i poinformował seniora o sposobie dalszego postępowania.

Wyrodny wnuczek został zatrzymany. Mundurowi zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie wnuczkowi zarzutów za znęcanie się od pięciu lat nad członkiem rodziny.

- Na podstawie zebranych materiałów dowodowych sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztowania - przekazała podinsp. Kozłowska.

Za znęcanie 32-letniemu wnukowi grozi nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad bliskimi powinny być wyższe?
Ulice w Warszawie jak szwajcarski ser! Drogowcy walczą po zimie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE