Wójt przegrała wybory. Jej mąż miał chwycić za młotek. Totalna awantura na wsi

i

Autor: Google Street View Urząd Gminy Sterdyń

Mieszkańcy w strachu

Wójt przegrała wybory. Jej mąż miał chwycić za młotek. Totalna awantura na wsi

2024-04-24 20:39

Nowym wójtem gminy Sterdyń (woj. mazowieckie) została bezpartyjna Marianna Kobylińska. W drugiej turze wyborów samorządowych pokonała dotychczasową wójt Grażynę Sikorską z PiS. Zdecydowało o tym ponad 300 głosów. Mieszkańcy gminy uważają, że mąż ustępującej wójt zdecydowanie nie może pogodzić się z porażką żony. - On nam dosłownie urządził piekło - mówią przerażeni mieszkańcy w rozmowie z Wirtualną Polską.

Wójt przegrała wybory. Jej mąż nie może pogodzić się z porażką żony?

W niedzielę (21 kwietnia) Polacy wybierali prezydentów, burmistrzów i wójtów swoich miast. W gminie Sterdyń o fotel wójta rywalizowały dwie kobiety: dotychczasowa wójt Grażyna Sikorska z Prawa i Sprawiedliwości i bezpartyjna Marianna Kobylińska. W mazowieckiej gminie dojdzie do zmiany wójta. Kobylińska zdobyła o ponad 300 głosów więcej (1079) od Sikorskiej (740). Według mieszkańców gminy, mąż ustępującej wójt nie może pogodzić się z wyborczą porażką żony. Najgorzej ma być we wsi Szejki, gdzie mieszka dotychczasowa wójt z PiS. 

Sprawie wyborów na wójta gminy Sterdyń przyjrzała się Wirtualna Polska. Mieszkańcy są zaniepokojeni zachowaniem męża ustępującej wójt. - Mąż wójtowej zaczepił mnie na moim podwórku i zaczął się odgrażać, że mnie zniszczy - mówi dziennikarzom WP jeden z mieszkańców. Mąż pani wójt miał mieć w ręku młotki. - Jak zapytałem, o co chodzi, to twierdził, że przez baner wyborczy na moim płocie jego żona przegrała.

Na tym nie koniec. Mąż Grażyny Sikorskiej miał też kłócić się ze sprzedawczynią w jednym ze sklepów w gminie, ponieważ - jego zdaniem - kobieta promowała zwycięską rywalkę ustępującej wójt. Mieszkańcy gminy Sterdyń boją rozmawiać się z mediami pod nazwiskiem. - Oni się na nas zemszczą, jeżeli coś więcej powiemy. Nie chcemy tutaj konfliktów, policja nie reaguje. Dlaczego go wczoraj nie zatrzymali? - dziwią się mieszkańcy.

Policja potwierdziła, że interweniowała we wsi, bo mąż byłej wójt próbował zdemontować drzwiczki z publicznego grilla. - Doszło do nieporozumienia między mieszkańcami. W obecności policjantów mężczyzna z powrotem zamontował drzwiczki - potwierdziła st. sierż Aleksandra Borowska z policji w Sokołowie Podlaskim w rozmowie z WP. 

Co na to Grażyna Sikorska? W rozmowie z "Wirtualną Polską" ustępująca wójt gminy Sterdyń mówi jedynie, że oskarżenia pod adresem jej męża to "nieprawda".

Dantejskie sceny przed lokalem wyborczym na Podlasiu. Człowiek na masce samochodu. Jest nagranie

Źródło: WP

Platforma Obywatelska UPADNIE bez PiS-u? O polskiej polityce prof. Rafał Chwedoruk

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki