Wołomin. We wszystkich gminnych przedszkolach TESTY na KORONAWIRUSA

2020-05-22 15:47 IW (iwilczura@grupazpr.pl)
Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]
Autor: WOT Koronawirus w Polsce

"Niepokoi nas wciąż bardzo duża liczba nowych zachorowań w Polsce" - napisała w swoim oświadczeniu Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina i zapowiedziała obowiązkowe testy.

Wołomin chce otworzyć gminne przedszkola. Jak twierdzą urzędnicy jest na to przygotowany. Wszystkie gminne placówki wypracowały procedury bezpieczeństwa i uzyskały pozytywną opinię sanepidu na temat wdrożonych rozwiązań. "Niepokoi nas jednak wciąż bardzo duża liczba nowych zachorowań w Polsce. Tylko wczoraj odnotowano 471 zachorowań (w tym 42 w woj. mazowieckim). W całej Polsce liczba zdiagnozowanych chorych wynosi już prawie 20 tysięcy" - napisała w swoim oświadczeniu Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina. Biorąc pod uwagę aktualną liczbę zachorowań oraz niepokojące sygnały dobiegające z innych samorządów burmistrz postanowiła, że badaniu na obecność koronawirusa zostaną poddani wszyscy pracownicy gminnych przedszkoli. 

Blisko 250 nowych zarażeń KORONAWIRUSEM: Ponad połowa z nich na Śląsku! [PORANNY RAPORT]

Do poniedziałku – czyli do czasu, aż urzędnicy będą mieli pewność, że nie narażają najmłodszych dzieci na zakażenie koronawirusem gminne przedszkola pozostaną zamknięte. O tym, czy i które przedszkola zostaną otwarte poinformują w poniedziałek – zaraz po otrzymaniu wyników. "Przedszkola, z których choćby jedna osoba uzyskała podejrzany wynik, pozostaną zamknięte. To kwestia zdrowia i życia naszych dzieci, ich rodzin oraz pracowników przedszkoli. W sprawach bezpieczeństwa nie możemy sobie pozwolić na żadne kompromisy." - poinformował Elżbieta Radwan. 

Legionowo. Noworodek w "Kapliczce życia"! Dziewczynka dostała na imię Marysia

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Super Raport 22 V (Wójcik, Karnowski, Piechociński, Wojciechowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.