Potworny pożar

Wybuch gazu pod Legionowem. Cały dom w płomieniach, strażacy ewakuowali ludzi przez okno

2022-12-15 7:07

W miejscowości Boża Wola w powiecie legionowskim rozegrał się dramat. W środowy wieczór w domu jednorodzinnym doszło do wybuchu butli z gazem. Pożar strawił budynek, w którym mogło przebywać nawet 25 osób. Dwie z nich strażacy musieli ewakuować przy pomocy drabiny z zadymionego poddasza. Na szczęście nikt nie wymagał pobytu w szpitalu.

Wybuch gazu w domu pod Legionowem

Legionowscy strażacy o wybuchu butli gazowej i pożarze domu jednorodzinnego w Bożej Woli dowiedzieli się kwadrans przed godz. 19 w środę, 14 grudnia. Natychmiast ruszyli na wezwanie. - Po dotarciu na miejsce zastaliśmy rozwinięty pożar budynku jednorodzinnego. Ogniem objęte było poddasze i część dachu - przekazał mł. bryg. Łukasz Szulborski z PSP w Legionowie.

Jak ustaliliśmy, w budynku mogło przebywać nawet 25 obywateli Ukrainy. Cześć z nich samodzielnie opuściła obiekt. - Nasi ratownicy ewakuowali dwie osoby przez okno z poddasza przy użyciu drabiny. Zostali oni przebadani przez ratowników medycznych – poinformował nas strażak.

Na szczęście nikt nie ucierpiał i nie potrzebował wizyty w szpitalu.

Akcja strażaków pod Legionowem

W akcji gaśniczej udział brali strażacy z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz z Legionowa. Działania wspomagali również druhowie z OSP. Pożar został już opanowany.

Na miejscu swoje działania będą prowadzili również policjanci. Funkcjonariusze zajmą się wyjaśnianiem szczegółowych przyczyn i okoliczności dramatu.

Zdjęci z akcji gaśniczej w Bożej Woli publikujemy w poniższej galerii.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany