Wyślij kartkę, włącz historię. Rusza kampania BohaterOn

i

Autor: 1944.pl Wyślij kartkę, włącz historię. Rusza kampania "BohaterOn"

Wyślij kartkę, włącz historię. Rusza kampania "BohaterOn"

2018-07-31 18:48

Od 1.08 do 2.10 kiedy 74 zakończyły się powstańcze walki, można wysyłać bezpłatne pocztówki z wyrazami wsparcia i pamięci dla Powstańców.

To trzecia edycja kampanii. Do tej pory do Powstańców trafiło ponad 200 tysięcy kartek. Wielu z nich przechowuje je do tej pory.

-  To miłe, że ludzie chcą o nas pamiętać. W tych kartkach nie tylko nas pozdrawiają, ale też proszą o kontakt i zadają pytania. Zwłaszcza młodzież szkolna - mówi Jakub Tomasz Nowakowski ps. Tomek, który walczył w Zgrupowaniu Żniwiarz.

Kartki można znaleźć na pocztach, stacjach benzynowych, kolekturach LOTTO a także w muzeach, pociągach a nawet samolotach. Mapa punktów, w których znajdują się kartki jest na stronie www.bohateron.pl

 >>> Chcieli wybić niemal 70 zwierząt! 100 osób stanęło w obronie

Kartki to też niezwykła możliwość spotkania z powstańcami. Udało się to Wioletcie Wróbel, studentce, która pisze pracę magisterską dotyczącą Powstania. Na jej prośbę o pomoc i dzielenie się wspomnieniami, zareagowało aż 90 walczących.

- Nawet nie umiem opisać tego uczucia. Chcieli pomóc mi ludzie odważni, którzy walczyli za nasz kraj - mówi Wróbel.

Kartki to tylko element kampanii - oprócz tego w wielu szkołach ruszą warsztaty edukacyjne, trwa też poszukiwanie wolontariuszy. Charakterystyczne biało-czerwone pocztówki zaprojektowali pacjenci oddziałów dziecięcych w całym kraju.

Więcej szczegółów w materiale:

Czytaj też: Kontroler biletów zepchnięty na szyny metra!

Zobacz To Wideo:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE