Wyścig po zdrowie

i

Autor: Agata Sulińska Wyścig po zdrowie

Wystartował ,,Wyścig po zdrowie’’. Sprawdź co się dzieje na PGE Narodowym [AUDIO]

2019-04-06 19:39

W weekend 6-7 kwietnia spotykają się miłośnicy rowerów.

,, Wyścig po zdrowie’’ to cykl rodzinnych pikników organizowanych między innymi przez Lang Team i Czesława Langa. W ramach akcji od wiosny do jesieni, w kilkunastu miastach Polski będzie można przekonać się jak zdrowo żyć i jeść. Podczas spotkań każdy z uczestników będzie mógł poznać historię kolarstwa i samemu spróbować swoich sił na rowerze. Start projektu odbywa się na PGE Narodowym w weekend 6-7 kwietnia.

Podczas imprezy można odwiedzić mobilne muzeum Tour de Pologne- pierwszy taki projekt na świecie, który powstał z okazji 90-lecia wyścigu. Eksponaty i multimedialne prezentacje obrazują bogatą historię polskiego kolarstwa. - Muzeum cieszyło się ogromnym zainteresowaniem w ubiegłym roku, w tym, wzbogacone o nowe pamiątki, rusza w dalszą podróż z "Wyścigiem po Zdrowie"- zaznaczają organizatorzy. Piknik daje też możliwość sprawdzenia swojej kolarskiej formy. Wszystko dzięki mikro Tour de Pologne Amatorów, czyli wyścigu na trenażerach z interaktywną mapą Tour de Pologne Amatorów. Jest dużo rodzinnej zabawy i sportowej rywalizacji. Chętni mogą spróbować pobić czas Czesława Langa w specjalnej Strefie Wyzwań w Grand Prix Wyścigu po zdrowie. - Zachęcamy do ruchu, edukujemy żywieniowo i proponujemy rodzinną rozrywkę- mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Na stadionie pojawiły się stanowiska przy których można sprawdzić między innymi poziom cukru, zmierzyć ciśnienie, zbadać wzrok a nawet sprawdzić skład ciała.

Wyścig po Zdrowie to nowy projekt firmy Promokraft i Lang Team, czyli organizatora Tour de Pologne – największego wyścigu kolarskiego w tej części Europy. Miliony kibiców na trasie, gwiazdy światowego peletonu i organizacja na najwyższym poziomie – to główne cechy polskiego narodowego wyścigu.

Posłuchajcie co się dzieje na PGE Narodowym. Była tam nasza reporterka.