Wystraszone maleństwo wpadło do zbiornika przeciwpożarowego. Służby wyciągnęły małego łosia na brzeg!

i

Autor: POLICJA Wystraszone maleństwo wpadło do zbiornika przeciwpożarowego. Służby wyciągnęły małego łosia na brzeg!

POMOGLI DOBRZY LUDZIE

Wystraszone maleństwo wpadło do zbiornika przeciwpożarowego. Służby wyciągnęły małego łosia na brzeg!

2023-06-11 13:04

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 10 czerwca. Do zbiornika przeciwpożarowego wpadł malutki łoś. Zwierzę było przerażone sytuacją. Służby miały gigantyczny problem. Maluch nie chciał z nimi współpracować i konieczne było podanie mu środka uspokajającego.

Ostrów Mazowiecka. Malutki łoś wpadł do wody. Wyciągali go strażacy

W sobotę po południu, 10 czerwca, dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie, że do zbiornika przeciwpożarowego wpadł młody łoś i nie może się z niego wydostać. Gdy na miejsce dojechały ostrowskie policjantki, strażacy próbowali pomóc zwierzęciu wydostać się ze zbiornika. Niestety wystraszone zwierzę nie chciało współpracować, a każda próba zbliżenia się do łosia wywoływała u niego coraz większy stres i nieprzewidywalne reakcje.

Dopiero pod nadzorem lekarza weterynarii podano zwierzęciu środek uspokajający i wtedy, wspólnymi siłami, zwierzę zostało wyciągnięte z wody. Łoś w spokoju dochodził do siebie.

W akcję ratowania włączył się burmistrz miasta, który sfinansował podanie zwierzęciu środków uspokajających.

Obecnie widok dzikich zwierząt na terenie miasta nie dziwi. Nie znaczy to jednak, że są one oswojone z widokiem człowieka. Wystraszone zwierzę może być niebezpieczne w stosunku do człowieka, który będzie próbował mu pomóc. W takiej sytuacji należy powiadomić służby, które mają większe możliwości udzielenia niezbędnej pomocy zwierzęciu – zaznacza asp. Marzena Laczkowska z ostrowieckiej policji.

Sonda
Widzieliście kiedyś łosia?