Łosie hasały beztrosko po siedzibie MZA w Warszawie. Wszystko się nagrało [WIDEO]

i

Autor: UM Warszawa Łosie hasały beztrosko po siedzibie MZA w Warszawie. Wszystko się nagrało [WIDEO]

Łosie hasały beztrosko po siedzibie MZA w Warszawie. Wszystko się nagrało [WIDEO]

2022-06-25 20:16

Niecodzienny widok uchwyciły kamery w siedzibie Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Po betonowym wjeździe w biały dzień biegały łosie! Zwierzaki nic nie robiły sobie z faktu, że znalazły się w środku miasta. Jak te wielkie zwierzaki się tam dostały?!

Łosie biegały po Żoliborzu

Wszystko miało miejsce na ul. Włościańskiej 52 na Żoliborzu. Sytuację opisali w mediach społecznościowych pracownicy MZA. - „Nietypowi goście odwiedzili w ten weekend siedzibę naszej spółki. Przybysze to niewątpliwie miłośnicy komunikacji – podczas swojej wycieczki podziwiali starszy tabor MZA i radiowozy Nadzoru Ruchu. Podobno łosie przybyły aż z Kampinosu! Być może chciały się wybrać gdzieś dalej. Jak obstawiacie, gdzie?” - pytają rozbawieni sytuacją. Niestety nie wiemy, kiedy dwa ciekawskie zwierzaki zabłąkały się do siedziby MZA.

Przeczytaj również: Łoś utopił się w Wiśle. Dramatyczna akcja ratunkowa na Białołęce

Łosie, to dość częsty obrazek w Warszawie. Pobliska Puszcza Kampinoska, w której mieszka około 500 osobników, gwarantuje takie atrakcje. Ciekawskie zwierzęta chętnie zaglądają do miasta w poszukiwaniu łatwego jedzenia. Część z nich błądzi ulicami stolicy. Wtedy z pomocą przychodzi Eko patrol. To specjalna formacja Straży Miejskiej wyspecjalizowana w pomaganiu dzikim zwierzętom.

Potężny łoś błąkał się przy ulicy. Strażnicy musieli go uśpić

Do innej sytuacji doszło w październiku na Białołęce. Potężny łoś zabłądził między blokami. Strażnicy musieli podać mu środek nasenny. Następnie otumaniony środkiem łoś trafił z powrotem na łono natury.

Sonda
Czy łosie powinny być w Polsce pod ochroną?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE