Zginął w męczarniach na płocie. Łoś zawisł na ogrodzeniu w Piasecznie

2022-05-14 12:02
Zginął w męczarniach na płocie. Łoś zawisł na ogrodzeniu w Piasecznie
Autor: info WPI(2)

Zwierzę zginęło w potwornych męczarniach. Wielki łoś próbował przeskoczyć przez wysokie ogrodzenie w Piasecznie. Niestety zawisł na nim. Pierwsze powiadomienie o zdarzeniu otrzymała piaseczyńska straż miejska, która natychmiast wezwała na miejsce fundację zajmującą się pomocą zwierzętom oraz straż pożarną. Na pomoc było już niestety za późno.

W rozmowie z „Super Expressem” oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowe Straży Pożarnej w Piasecznie przekazał, że zgłoszenie o wiszącym na ogrodzeniu łosiu wpłynęło o 8:40. – Powiadomienie otrzymaliśmy od straży miejskiej, która pojawiła się na miejscu. Strażnicy prosili o pomoc w ściągnięciu truchła zwierzęcia z ogrodzenia – przekazał mł. bryg. Łukasz Darmofalski.

Na ulicy Pięknej w Piasecznie pojawił się jeden zastęp straży pożarnej. – Wcześniej na miejsce przybyła również straż miejska oraz fundacja, która zajmuje się pomocą zwierzętom. Na pomoc było jednak za późno, bo zwierzę nie żyło – dodał strażak.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Koszmarny karambol pod Warszawą. Samochody zmiotły łosia z jezdni [ZDJĘCIA]

Praca strażaków polegała na przecięciu ogrodzenia i ściągnięcia biednego łosia na ziemię. Dalsze czynności na miejscu prowadziła straż miejska. Zwierzę zostało zabrane oraz przekazane do utylizacji.

Migracje zwierząt

Warto wspomnieć, że w najbliższych miesiącach możemy słyszeć o większej ilości podobnych przypadków. Ma to związek z migracjami zwierząt.

Zwierzęta migrują, ponieważ szukają pożywienia. Szukają również ciepłych temperatur, wody, przestrzeni lub bezpiecznego miejsca do wychowania potomstwa. Niestety na wielu przeszkodach w wędrówce przeszkadzają im ogrodzenia, domy, ogrodzone działki.

Nocna interwencja na S-8. Policja zagoniła do lasu zbłąkanego łosia radiowozem
Sonda
Widziałeś kiedyś łosia liżącego asfalt?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE