Warszawa: Potężny łoś błąkał się przy ulicy. Strażnicy musieli go uśpić

2021-10-28 21:51
ŁOŚ spacerował po Modlińskiej! Straż Miejska wkroczyła do akcji
Autor: https://strazmiejska.waw.pl/aktualnosci/bialoleka/5210-los-na-modlinskiej Zdjęcie poglądowe

We wtorek, 26 października, do straży miejskiej wpłynęło pilne zgłoszenie o łosiu, który spaceruje przy ul. Modlińskiej na Białołęce. Przybyły na miejsce eko-patrol zabezpieczył teren i wezwał łowczego. Myśliwy musiał dodać do zwierzęcia strzał. Na szczęście, był to jedynie środek nasenny.

O łosiu spacerującym przy ulicy powiadomili przypadkowi przechodnie. Strażnicy miejscy z eko-patrolu zadbali o to, żeby łoś nie zrobił sobie krzywdy i zabezpieczyli teren, na którym spacerował. - Zwierzę zachowywało się spokojnie i nie nosiło widocznych obrażeń- przekazała warszawska straż miejska. Na miejsce przybył łowczy z Lasów Miejskich, który zaaplikował zwierzęciu niegroźny środek usypiający. Gdy zwierzę zapadło w głęboki sen, strażnicy przenieśli je na specjalistyczny samochód pracownika lasów. Łowczy wywieźli zwierzaka w bezpieczne miejsce, do jego naturalnego środowiska.

Tak warszawska straż miejska wyławiała łosia ze stawu

Eko patrol ratuje warszawskie zwierzęta

Eko-patrol to specjalny oddział warszawskiej straży miejskiej, który niesie pomoc zwierzętom. Pierwszy oddział powstał na Ursynowie w 2001 roku z inicjatywy Piotra Mostowskiego. Cztery lata później stworzono osiem kolejnych. Miesięcznie warszawscy eko-strażnicy interweniują średnio aż 650 razy. Jak wygląda dzień pracy w eko-patrolu? ZOBACZ TUTAJ!

Sonda
Jak oceniasz stołeczną Straż Miejską?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE