ŁOŚ spacerował po Modlińskiej! Straż Miejska wkroczyła do akcji

i

Autor: https://strazmiejska.waw.pl/aktualnosci/bialoleka/5210-los-na-modlinskiej Zdjęcie poglądowe

Warszawa: Potężny łoś błąkał się przy ulicy. Strażnicy musieli go uśpić

2021-10-28 21:51

We wtorek, 26 października, do straży miejskiej wpłynęło pilne zgłoszenie o łosiu, który spaceruje przy ul. Modlińskiej na Białołęce. Przybyły na miejsce eko-patrol zabezpieczył teren i wezwał łowczego. Myśliwy musiał dodać do zwierzęcia strzał. Na szczęście, był to jedynie środek nasenny.

O łosiu spacerującym przy ulicy powiadomili przypadkowi przechodnie. Strażnicy miejscy z eko-patrolu zadbali o to, żeby łoś nie zrobił sobie krzywdy i zabezpieczyli teren, na którym spacerował. - Zwierzę zachowywało się spokojnie i nie nosiło widocznych obrażeń- przekazała warszawska straż miejska. Na miejsce przybył łowczy z Lasów Miejskich, który zaaplikował zwierzęciu niegroźny środek usypiający. Gdy zwierzę zapadło w głęboki sen, strażnicy przenieśli je na specjalistyczny samochód pracownika lasów. Łowczy wywieźli zwierzaka w bezpieczne miejsce, do jego naturalnego środowiska.

Tak warszawska straż miejska wyławiała łosia ze stawu

Eko patrol ratuje warszawskie zwierzęta

Eko-patrol to specjalny oddział warszawskiej straży miejskiej, który niesie pomoc zwierzętom. Pierwszy oddział powstał na Ursynowie w 2001 roku z inicjatywy Piotra Mostowskiego. Cztery lata później stworzono osiem kolejnych. Miesięcznie warszawscy eko-strażnicy interweniują średnio aż 650 razy. Jak wygląda dzień pracy w eko-patrolu? ZOBACZ TUTAJ!

Sonda
Jak oceniasz stołeczną Straż Miejską?