Pilna akcja służb na Gocławiu. Na środku drogi lądował śmigłowiec LPR

2021-10-28 15:03
Pilna akcja na Gocławiu. Śmigłowiec LPR lądował na ruchliwej ulicy
Autor: Hubert Nowocin

Kolejny raz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego musiał interweniować w zastępstwie za karetkę. Maszyna lądowała na ruchliwej jezdni na warszawskim Gocławiu na Pradze-Południe. Jak się okazuje nie doszło tam do żadnego poważnego wypadku. Wezwanie dotyczyło zwykłego zasłabnięcia u nastolatka.

Mieszkańcy Gocławia nie wierzyli własnym oczom. Na ul. Bora Komorowskiego, podczas gdy w obie strony pędziły samochody, nagle zaczęła lądować żółta maszyna Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec bez żadnego zabezpieczenia celował w środek ulicy, pilot lądował na pasie zieleni oddzielającym obie jezdnie. Kierowcy nadjeżdżających aut na szczęście wykazali się refleksem i ostrożnością i zatrzymali swoje pojazdy. Strażacy dopiero po chwili dobiegli na miejsce i zablokowali ruch. - Zostaliśmy poproszeni przez pogotowie o zabezpieczenie lądowania śmigłowca LPR. Na miejsce pojechał jeden zastęp - przekazał kpt. Wojciech Kapczyński z zespołu prasowego komendy miejskiej PSP w Warszawie.

Jak się okazuje, to kolejny przykład, gdy maszyna LPR jest wzywana do zdarzeń, które mógłby obsłużyć zwykły zespół pogotowia ratunkowego. - Wezwanie dotyczyło zasłabnięcia u nastolatka – powiedziała Justyna Sochacka, rzeczniczka prasowa Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Sonda
Czy polska armia powinna kupić nowoczesne śmigłowce PZL-Świdnik?

W ostatnim czasie wielokrotnie informowaliśmy o lądowaniach śmigłowców LPR na terenie całej Warszawy. W mieście brakuje ratowników medycznych, dlatego konieczne jest wsparcie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

„Rafał Trzaskowski to stan umysłu”. Bąkiewicz ostro po decyzji sądu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE