Prokurator postawił Edmundowi Z. zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości

i

Autor: Shutterstock, Facebook Prokurator postawił Edmundowi Z. zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości

Na zakończenie roku szkolnego przyjechał autem. Wójt Gostynina z zarzutem kierowania w stanie nietrzeźwości

2022-06-25 18:15

Wójt gminy Gostynin (Mazowieckie) usłyszał dziś (25 czerwca) zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Mężczyzna został zatrzymany przez policję po tym, jak przyjechał autem do szkoły na zakończenie roku szkolnego.

Jak poinformował PAP mł. asp. Łukasz Rydzewski z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, prokurator postawił Edmundowi Z. zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Wójt nie przyznał się do zarzuconego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Po zakończeniu czynności prokuratorskich został zwolniony do domu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Warszawa totalnie sparaliżowana. Tęczowe morze ludzi zablokowało centrum miasta

W piątek (24 czerwca) do komendy w Gostyninie wpłynęło zgłoszenie, że wójt Edmund Z. pojawił się na uroczystościach szkolnych będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna sam też przyjechał do szkoły samochodem. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny powyżej 0,5 promila alkoholu organizmie. Wójt został przewieziony na miejscową komendę i zatrzymany w policyjnym areszcie.

ZOBACZ TEŻ: Ciało studentki z Portugalii leżało na balkonie AWF. Wstrząsające ustalenia śledczych

Edmund Z. już wcześniej był karany za jazdę po alkoholu. Jak podawał w 2015 r. portal Gostynin.info, wójt został zatrzymany do kontroli drogowej w Rzgowie koło Łodzi. W wydychanym powietrzu miał wówczas między 0,2 do 0,5 prom. alkoholu. Wtedy tymczasowo stracił prawo jazdy.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE