"Zięć przywiózł mi do domu 150 tys. zł w reklamówce". Kolejna rozprawa Artura W.

2022-06-23 8:30
Proces burmistrza
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Proces burmistrza

Kolejna rozprawa w procesie byłego burmistrza dzielnicy Włochy Artura W. odbyła się w środę, 22 czerwca, przed Sądem Rejonowym w Pruszkowie. Na pytania dotyczące przyjęcia przez burmistrza łapówki w zamian za załatwienie korzystnych warunków zabudowy w Raszynie zeznawał jego teść. – Zięć przyniósł mi w reklamówce 150 tys. zł – mówił mężczyzna.

Były burmistrz jest oskarżony o przyjęcie korzyści majątkowej od tureckiego biznesmena Sabriego B. 150 tys. zł. miało być łapówką za przychylność w załatwianiu decyzji administracyjnych dotyczących zabudowy nieruchomości przy ul. Łopuszańskiej 22 i 47.

Teść przed sądem

Jako pierwszy przesłuchiwany był teść Artura W. Grzegorz P. (55 l.). Opowiedział, jak odwiedził go zięć. – Przyjechał z reklamówką z pieniędzmi – zeznał. Artur W. zapowiedział mu, że następnego dnia wróci po pieniądze. – Taka sytuacja miała miejsce pierwszy raz. Nie zaglądałem do reklamówki, nie zadawałem pytań – dodał Grzegorz P.

Gdy panowie wyszli do furtki, przed posesję zajechali funkcjonariusze CBA. – Jak zabierali zięcia, był bardzo spokojny – zauważył Grzegorz P.

Zobacz zdjęcia zrobione podczas rozprawy sądowej w środę 22 czerwca w SR w Pruszkowie:

Artur W. przyjął łapówkę? Na kolejnej rozprawie zeznawał jego teść

Czy Artur W. wpływał na decyzje urzędników?

Po nim wyjaśnienia składał były naczelnik wydziału architektury w urzędzie dzielnicy Włochy Leszek M. (63 l.). Sędzia wypytywał go o spotkania związane z działkami przy ul. Łopuszańskiej. – Dwukrotnie widziałem się z właścicielami tych terenów. Nie uczestniczył w tym Artur W. – tłumaczył były urzędnik. – Czy burmistrz próbował wpływać na decyzje dotyczące powierzchni użytkowych i nieruchomości? – dociekał sąd. Świadek: „Raczej nie ingerował”.

Następna rozprawa w sierpniu.

Sonda
Czy dałeś lub przyjąłeś kiedyś łapówkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE