Warszawa totalnie sparaliżowana. Parad Równości zablokowała centrum miasta

i

Autor: ikr Warszawa totalnie sparaliżowana. Parad Równości zablokowała centrum miasta

Warszawa totalnie sparaliżowana. Tęczowe morze ludzi zablokowało centrum miasta [AKTUALIZACJA]

2022-06-25 17:03

Punktualnie o godz. 14 w sobotę, 25 czerwca, wystartowała Parada Równości w Warszawie. Wydarzenie oficjalnie rozpoczął prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, który wcześniej objął paradę swoim patronatem. Warszawski Transport Publiczny na bieżąco informuje o kolejnych utrudnieniach w centrum Warszawy. Panuje tam totalny paraliż!

Warszawska Parada Równości 2022

W sobotę (25 czerwca) w stolicy zrobiło się tęczowo. Uczestnicy Parady Równości 2022 zgromadzili się pod Pałacem Kultury i Nauki trzymając w rękach kolorowe flagi symbolizujące społeczność LGBTQ+ oraz niebiesko-żółte, czyli w barwach Ukrainy.

Paradę Równości 2022 Warszawie na bieżąco relacjonujemy w osobnym artykule.

Parada Równości 2022 – utrudnienia w centrum Warszawy

Parada Równości przejdzie od Pałacu Kultury i Nauki ulicą Marszałkowską do placu Konstytucji, dalej ul. Waryńskiego do stacji metra Politechnika, al. Armii Ludowej, Al. Niepodległości i al. Jana Pawła II. Marsz zakończy się na ulicy Świętokrzyskiej.

Przemarsz tak licznej grupy nie byłby możliwy bez wstrzymania ruchu pojazdów na ulicach. Utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej już się rozpoczęły. Warszawski Transport Publiczny przekazał, że "wstrzymany został ruch autobusowy w ciągu ulicy Marszałkowskiej od ulicy Królewskiej do ronda Dmowskiego w obu kierunkach", a także "ruch autobusowy w ciągu Alei Jerozolimskich od ronda Czterdziestolatka do ulicy Kruczej oraz ulicą Waryńskiego od placu Konstytucji do ronda Jazdy Polskiej i aleją Armii Ludowej od ronda Jazdy Polskiej do alei Niepodległości".

Nie przegap: Parada Równości 2022 w Warszawie. RELACJA

Wyłączony jest też ruch tramwajowy w Alejach Jerozolimskich, pomiędzy pl. Starynkiewicza i pl. Waszyngton, a także w ciągu ulicy Marszałkowskiej od placu Zbawiciela do ulicy Stawki. W zamian kursuje zastępcza linia autobusowa ZA TRAMWAJ.

Co więcej, od godz. 15:22 wstrzymany jest ruch autobusowy w ciągu ulicy Niepodległości od alei Armii Ludowej do ulicy Koszykowej, na ulicy Chałubińskiego oraz w alei Jana Pawła II od ronda Czterdziestolatka do ronda ONZ.

Stopniowo przywracany jest ruch w centrum Warszawy. 

Parada Równości 2022 w Warszawie
Sonda
Popierasz coroczne organizowanie Parady Równości w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE