Wysypali węgiel przed ambasadą Rosji w Warszawie. Rosyjski węglu, pie***l się

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express Wysypali węgiel przed ambasadą Rosji w Warszawie. "Rosyjski węglu, pie***l się"

Wysypali węgiel przed ambasadą Rosji w Warszawie. "Rosyjski węglu, pie***l się"

2022-03-04 17:26

4 marca doszło do kolejnego protestu przed Ambasadą Rosji przy ul. Belwederskiej przeciwko Wojnie w Ukrainie. Przed głównym wjazdem na teren ambasady członkowie Lotnej Brygady Opozycji wysypali miał węglowy. W środek kupki usypanej z węgla wetknęli antyrosyjskie hasła, które w wolnym tłumaczeniu brzmią „Rosyjski węglu, pie***l się”.

Lotna Brygada Opozycji jest znana z antyrządowych happeningów. Tym razem to oni zorganizowali akcję przed Ambasadą Rosyjską przy ul. Belwederskiej w Warszawie. Około godziny 15, 4 marca, dwóch aktywistów ubranych w pomarańczowe stroje robocze i białe kaski podjechało mała wywrotką przed główną bramę rosyjskiej placówki.

W tym miejscu właśnie od ponad tygodnia odbywają się protesty i manifestacje przeciwko agresji Putina na Ukrainę. Członkowie LBO wysypali na podjazd pół tony miału węglowego. W tym samym czasie kilka innych osób demonstrowało obok z transparentami w formie drogowych znaków zakazu. Na transparentach znajdowały się napisy po rosyjsku, które w wolnym tłumaczeniu brzmią: „Rosyjski węglu, pie***l się”. Transparenty zostały wetknięte w węgiel leżący na podjeździe.

Pilnujący ambasady policjanci wylegitymowali uczestników akcji.

Policjanci zapytali nas, czy usuniemy ten miał. Odpowiedzieliśmy, że zostawiamy to pracownikom ambasady – mówi Arkadiusz Szczurek, uczestnik akcji w rozmowie w Gazetą Wyborczą.

Protest pod ambasadą Rosji w Warszawie
Sonda
Brałeś kiedyś udział w jakichś ulicznych protestach?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany