Z OSTATNIEJ CHWILI! Warszawa. Nieoficjalnie: CMENTARZE ZOSTANĄ ZAMKNIĘTE!

Super pilne!
Autor: SE.pl

Kolejny dzień przyniósł kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Tylko dziś potwierdzono ponad 21 tys. nowych przypadków. W związku z nadchodzącym Świętem Zmarłych premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić ważną decyzją dotyczącą cmentarzy. Według nieoficjalnych informacji nekropolie zostaną zamknięte.

- Nieoficjalnie: rozważany jest wariant, by zamknąć cmentarze, ale te w dużych miastach. Ostateczną decyzję zakomunikuje dziś premier - przekazał na twitterze Tomasz Żółciak z Dziennika Gazety Prawnej. Nie wiadomo jednak od kiedy miałoby obowiązywać zamknięcie cmentarzy. Do tej pory większość nowych obostrzeń wprowadzana była od soboty. Niewykluczone, że tak będzie i tym razem. 

Warszawa: Groby Powstańców Warszawskich uratowane! [GALERIA]

Decyzja o zamknięciu nekropolii ma dotyczyć jedynie dużych miast. To tam zdaniem rządzących istnieje największe ryzyko gromadzenia się sporych grup osób. Nie wiemy jednak w ilu miastach cmentarze zostaną zamknięte. Mieszkańcy Warszawy nie będą mogli odwiedzić grobów m.in na Powązkach, Cmentarzu Bródnowskim czy Cmentarzu Północnym. Otwarty pozostaną cmentarze w okolicznych miejscowościach np. w Otwocku, Piasecznie czy Łomiankach.  Premier ma pojawić się na oficjalnej konferencji prasowej około godz. 15. 

 Uczestniczki Powstania Warszawskiego na strajku kobiet. Oburzone na Kaczyńskiego!

Dr Paweł Grzesiowski: Po 1 listopada będziemy mieli pół miliona zakażonych [Super Raport]