Z Politechniki Warszawskiej wyciekły dane studentów! Uczelnia przeprasza i... zaleca wymianę dowodów

2020-05-06 9:15
Politechnika Warszawska
Autor: źródło: wikimedia commons Gmach Politechniki Warszawskiej, źródło: wikimedia commons

Jak podaje sama politechnika, mogło dojść do ujawnienia m.in. następujących danych: imię i nazwisko, seria i nr dowodu osobistego, nr PESEL, adres, imiona rodziców, itp.

Politechnika Warszawska poinformowała o możliwości naruszenia ochrony danych osobowych, w związku z incydentem do jakiego doszło 3 maja na platformie administracyjnej Ośrodka Kształcenia na Odległość PW (OKNO). W wyniku zaistniałej sytuacji może nastąpić nieuprawnione wykorzystanie danych osobowych osób posiadających konta w tym systemie. W przypadku studentów mogło dojść do ujawnienia m.in. następujących danych: imię i nazwisko, seria i nr dowodu osobistego, nr PESEL, adres, imiona rodziców, nazwisko rodowe matki, data i miejsce urodzenia, adres e-mail, nazwa użytkownika, telefon oraz nr NIP w przypadku studentów, którym wystawione zostały faktury. W przypadku nauczycieli akademickich mogły zostać ujawnione w szczególności następujące dane: imię, nazwisko i adres e-mail - brzmi część treści komunikatu Politechniki Warszawskiej. 

Epidemia koronawirusa MNIEJ GROŹNA w Warszawie?! Zadziwiające dane!

Jak zaleca uczelnia, w celu zminimalizowania ewentualnych skutków ujawnienia danych osobowych osoby posiadające konta w systemie OKNO powinny rozważyć podjęcie następujących działań:

  • zastrzeżenie danych w banku
  • zastrzeżenie dowodu osobistego oraz złożenie zastrzeżenia kredytowego w Biurze Informacji Kredytowej BIK (gwarantujące otrzymywanie alertów w przypadku prób uzyskania kredytu na zastrzeżone dane osobowe)
  • zastrzeżenie numeru PESEL np. poprzez aktywowanie usługi Bezpieczny PESEL
  • wymianę dowodu osobistego.

Jednocześnie, Politechnika Warszawska przeprasza za niedogodności, które budzą uzasadniony niepokój i zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej wyjaśnić zaistniałą sytuację.

MAMIE KORNELII ROZRYWA SERCE! Opłakuje swoją córkę w miejscu jej kaźni!

Super Raport 5 V (goście: Cimoszewicz, Matczak)

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE