Rafał Trzaskowski

i

Autor: WikipediaCC/Adrian Grycuk Rafał Trzaskowski

Trzaskowski zapowiadał nagrody za wybory dla wszystkich. Prawda jest zupełnie inna

2019-10-15 22:06

Prezydent Warszawy zorganizował prezenty dla warszawiaków za rekordową 77 procentową frekwencję w niedzielnych wyborach. Do głosowania poszło ponad milion mieszkańców. Ale nagrody będą mogli odebrać wybrańcy. Np. ci, którzy zrobili sobie zdjęcie jak wrzucają kartę do głosowania.

- Wspólnie pokazaliśmy, że rozumiemy jak ważne są nasze głosy i jak dużo od nich zależy. W nagrodę w najbliższy weekend, bezpłatne będą wybrane instytucje kultury, miejskie i prywatne, które odpowiedziały na nasz apel oraz obiekty sportowe – mówi prezydent Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Odebranie tej nagrody będzie jednak wymagało od warszawiaków kolejnego zaangażowania. Wejściówek na spektakle w teatrach jest niewiele. Teatr Syrena rozdał całą pulę 62 darmowych biletów w ciągu 20 minut. Teatr 6 Piętro kończy rozdawanie. Teatr Kwadrat da nam darmowy bilet jeśli przyjdziemy do kasy 30 min przed seansem i pokażemy... zdjęcie dokumentujące nasz udział w wyborach. Więc ci, co w niedzielę o fotce nie pomyśleli, nie mają szans na darmowy kultowy spektakl "Szalone nożyczki".

Zdecydowanie więcej osób będzie mogło skorzystać z nagród sportowo rekreacyjnych. W sobotę i niedzielę otwarte dla wyborców będą wszystkie dzielnicowe OSiR-y a w nich siłownie, baseny, sauny, korty tenisowe czy sale do squasha. Tam wystarczy przyjść i ewentualnie odczekać w kolejce do wejścia. Żadnych dowodów udziału w wyborach nie potrzeba. Oczywiście nie będzie to oferta dla miliona mieszkańców.

- Przygotowaliśmy bezpłatną ofertę z której bedzie mogło skorzystać kilkanaście tysięcy warszawiaków – wylicza rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa.

Szczegółowa oferta bezpłatnych atrakcji jest na stronie www.um.warszawa.pl.

ZOBACZ TEŻ: Schorowana 75-latka wyląduje na bruku. Urzędnicy nie chcą pomóc