Za dwa lata tramwaj dojedzie na Winnicę po hiszpańskich torach! [GRAFIKA]

2019-10-28 18:53 DS
Tramwaj do Winnicy
Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Tramwaj do Winnicy

Dobre wieści dla mieszkańców Białołęki: już za dwa lata dojazd komunikacją miejską z osiedla Winnica do centrum stolicy zajmie mniej niż 40 minut. Ten tak ważny kilometrowy odcinek torów od ul. Strumykowej do Winnicy wybudują Hiszpanie.

Władze Tramwajów Warszawskich podpisały właśnie umowę z hiszpańską firmą Balzola na budowę kilometrowego odcinka torów od ul. Strumykowej do Winnicy. Na jego wybudowanie wykonawca będzie miał dziesięć miesięcy (z wyłączeniem zimy). Na Nowodworach powstanie też pętla autobusowo-tramwajowa. Przy torach Hiszpanie zbudują nowe chodniki, drogi dla rowerów, a samo torowisko zostanie obsadzone trawą lub rozchodnikiem.

Tramwaj do Winnicy
Autor: Super Express Tramwaj do Winnicy

Dzięki wydłużeniu trasy pasażerowie zyskają wygodny dojazd w około 20 minut do metra Młociny, a więc dojazd do centrum zajmie niecałe 40 min. – wylicza rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. 

Już dziś jest to jedna z najpopularniejszych tras tramwajowych. W ciągu roku z obecnego przystanku końcowego na Nowodworach tramwaje odjeżdżają aż 70 tys. razy! Prace na nowym odcinku mają kosztować 67 mln zł, a pierwsze składy pojadą nową trasą w 2021 roku.