Zabójstwo młodej Ukrainki w Warszawie. Policja wydała list gończy. Poszukiwany 27-latek

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS (2), POLICJA Zabójstwo młodej Ukrainki w Warszawie. Policja wydała list gończy. Poszukiwany 27-latek

Zabójstwo młodej Ukrainki w Warszawie. Policja wydała list gończy. Poszukiwany 27-latek

2022-04-05 15:20

Policja opublikowała wizerunek podejrzanego o dokonanie brutalnego morderstwa we Włochach! To 27-letni Serhii Velenchuk, obywatel Ukrainy. Według śledczych może mieć bezpośredni związek z zabójstwem 21-letniej Kateryny, do którego doszło we wtorek (29 marca) na ul. Borsuczej w Warszawie. Każdy, kto może pomóc w złapaniu podejrzanego jest proszony o pilny kontakt z policją.

Do szokującej zbrodni doszło niemal na oczach sąsiadów. Około godziny 14 sąsiedzi słyszeli wyraźnie, że na trzecim piętrze trwa awantura domowa. Chwilę później młodziutka kobieta wybiegła na przeszklony balkon i zaczęła wzywać pomocy. Tam dopadł ją jej oprawca i ostrym narzędziem zaczął zadawać ciosy w brzuch. Kobieta wykrwawiła się na śmierć.

Od początku mówiło się, że podejrzanym może być 27-letni Ukrainiec. Teraz funkcjonariusze opublikowali wizerunek podejrzanego mężczyzny. To 27-letni Serhii Velenchuk. Policjanci po wejściu do mieszkania nie zastali go w nim, jednak zebrane dowody pozwoliły na wystawienie za mężczyzną listu gończego. - Policjanci poszukują obywatela Ukrainy, który może mieć bezpośredni związek z zabójstwem młodej kobiety, do jakiego doszło 29 marca 2022 r. w mieszkaniu przy ul. Borsuczej w Warszawie. Ktokolwiek posiada informacje na temat poszukiwanego Serhii Velenchuka proszony jest o kontakt telefoniczny pod nr 47 72 328 93 bądź mailowy na adres: zpc.warszawa@ksp.policja.gov.pl – napisała na swoim profilu na Facebooku stołeczna policja.

Sąsiedzi są wstrząśnięci

Sąsiedzi, z którymi rozmawiali dziennikarze "SE" są wstrząśnięci tą makabryczną zbrodnią. - Kobieta i mężczyzna kłócili się a chwilę później wyraźnie doszło do rękoczynów. Dziewczyna ponoć wybiegła na balkon i wołała o ratunek, ale on ją tam dopadł – Opowiadali mieszkańcy. I dodali: - W biały dzień niemal na oczach ludzi taka zbrodnia!

Niewykluczone, że powodem zabójstwa młodej obywatelki Ukrainy było tło obyczajowe. Ukrainka wynajmowała mieszkanie, w którym doszło do tragedii, od jesieni ubiegłego roku.

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Brutalne morderstwo dziennikarza TVN
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE