Zabytkowa stacja kolejki wilanowskiej zostanie zagospodarowana [AUDIO]

2016-04-18 10:53
Stara Poczta
Autor: Agata Sulińska Stara Poczta

Historyczny budynek stacji kolejowej na Wilanowie dostanie drugie życie. Obecnie znajduje się tam poczta, ale już niedługo ma się to zmienić.

Pomysłów jest wiele, ale brakuje jeszcze pieniędzy. Chodzi o zagospodarowanie zabytkowego budynku dawnej stacji kolejki wilanowskiej przy ulicy Kostki Potockiego. Teraz jest tam poczta, ale jeszcze w tym roku zmieni ona swoją lokalizację. Urzędnicy szukają obecnie funduszy na remont zabytku.

Budynek jest pod nadzorem konserwatora, w związku z tym są bardzo ścisłe wytyczne odnośnie jego zagospodarowania. - Przez to ostatecznie inwestycja staje się też droższa w realizacji - mówi Elwira Wiechecka rzecznik Wilanowa. Co może się tam pojawić po remoncie? - Mógłby powstać tam punkt informacji o Wilanowie, być może kawiarnia. Obok znajduje się Pałac, jest ogromny parking, co zdecydowanie daje nam więcej możliwości zagospodarowania budynku - dodaje rzeczniczka.

Urząd dzielnicy planuje konsultacje społeczne w tej sprawie. Te ruszą jednak dopiero w momencie, gdy dzielnica będzie mieć pieniądze na remont budynku. Aktualności możecie szukać na stronie wilanow.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE