Urzędnicy zajmą się popadającym w ruinę "wolskim koloseum" [AUDIO]

2016-04-07 18:57
Gazownia
Autor: Andrzej Chybowski Gazownia

Zdaje się, że apele miejskich aktywistów przyniosły skutek. Urzędnicy zainteresowali się starą gazownią na Woli i postanowili skontrolować jej właściciela.

Urzędnicy biorą się za popadające w ruinę "Wolskie Koloseum''. Trwa kontrola właściciela XIX wiecznych zbiorników gazu przy Prądzyńskiego. Burmistrz Woli ,Krzysztof Strzałkowski mówi, że jej wyniki razem z listą zaniedbań związanych z ochroną zabytków w najbliższych dniach zostaną przekazane do stołecznego biura gospodarowania nieruchomościami.

W przypadku wykrytych zaniedbań biuro może nałożyć karę na użytkownika wieczystego, a nawet... rozwiązać z nim umowę użytkowania wieczystego. Dzielnica zwróciła się już o pomoc do stołecznego konserwatora zabytków. O tym, że zabytkowe zbiorniki warszawskiej gazowni niszczeją już wcześniej alarmowali mieszkańcy Woli.

- Są tam stare warszawskie pastorały, których nie można zobaczyć już w żadnym innym miejscu. Niestety nikt tego nie chroni. Chcemy pokazać mieszkańcom Warszawy, że w naszym mieście istnieje takie piękne miejsce. Mogłoby nawet stać się ono symbolem Warszawy - mówił Andrzej Chybowski ze Stowarzyszenia Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga.

Już w najbliższą sobotę na Skwerze Alojzego Pawełka o 13:00 mieszkańcy zapowiadają happening na rzecz niszczejącej gazowni. W najbliższych tygodniach przekonamy się natomiast, jakie decyzje w związku z popadającymi w ruinę budynkami podejmie miasto. 

Tematem zajęła się Agata Sulińska:


 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE