We Włochach

Zaczął się remont wiaduktu nad Globusową w Warszawie. Sprawdź utrudnienia w ruchu

2023-02-22 10:06

Warszawscy drogowcy zaczęli remont wysłużonego wiaduktu we Włochach. Prace nad Globusową rozpoczęły się w niedzielę, 19 lutego. W czasie robót kierowcy mogą przejechać tą ulicą, ale zamknięta jest ul. Świerszcza. Autobusy komunikacji miejskiej zostały skierowane na objazdy. Sprawdź utrudnienia, jakie czekają kierowców i pasażerów.

Remont wiaduktu nad Globusową. Zmiany w organizacji ruchu

Ruch drogowy ulicami Świerszcza i Potrzebną, pomiędzy ul. Cienistą a Plastyczną, został wstrzymany w nocy z niedzieli na poniedziałek (19/20 lutego). Jadący ul. Świerszcza mogą skręcić w Cienistą, a wyjazd z niej możliwy jest tylko w prawo. Drogowcy wytyczyli objazd ulicami: Cienistą, Zdobniczą i Wałowicką (można skręcić w te ulice z Dźwigowej). Remont można również ominąć ulicami: al. 4 Czerwca 1989 r., Połczyńską i Dźwigową.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Przez cały czas trwania robót, przejazd ulicą Globusową pod remontowanym wiaduktem będzie możliwy, ale kierowcy powinni liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Nie będzie można pojechać bocznymi jezdniami ul. Globusowej, czyli „na górę” – do ul. Świerszcza oraz z Potrzebnej „na dół” – do Globusowej.

- Wykonawca remontu będzie wzmacniał ściany wiaduktu, co będzie wiązało się z czasowym zajęciem jezdni. Zależnie od postępu robót, kierowcy będą poruszali się zwężonymi jezdniami lub będą kierowani na jedną z nich – przez cały okres prac działał będzie co najmniej jeden pas w każdym kierunku – przekazał Jakub Leduchowski z warszawskiego ratusza.

Ważne zmiany dla kierowców 

Niemal do końca lutego, wyłączone z ruchu będą lewe pasy obu jezdni, następnie ruch w obu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię zachodnią, a w połowie marca – na wschodnią. Kierowcy wyjeżdżający spod wiaduktu mogą skręcić w lewo w ul. Popularną. Natomiast dla jadących ul. Bolesława Chrobrego z przeciwnej strony została w tym miejscu dopuszczona możliwość zawracania.

Autobusy jeżdżą inaczej. Zmiany w przystankach

W związku z remontem autobusy komunikacji publicznej zostały skierowane na objazdy. Linie 127, 228 i nocna N85 kursują w obu kierunkach ulicami: Sympatyczną – Wałowicką – Zdobniczą – Cienistą – Świerszcza. Natomiast autobusy linii 194 zostały skierowane na trasę przebiegającą ulicami:  Dźwigową – Zdobniczą – Cienistą – Świerszcza.

Przystanek PKP Włochy 03 został zawieszony. Powstał przystanek zastępczy PKP Włochy 53 (na ulicy Cienistej dla linii 228) oraz Wałowicka 51 (na ulicy Zdobniczej dla linii 127, 194, 228) i 52 (na ulicy Zdobniczej dla linii 194).

- Wiadukt nad Globusową został oddany do użytku pod koniec 1964 roku. Niemal 60 lat intensywnej eksploatacji i brak gruntownych remontów sprawiły, że obiekt wymaga całkowitej renowacji. Potwierdziły to przeprowadzone w 2021 r. badania stanu technicznego konstrukcji. Podczas kapitalnego remontu obiekt zyska nową płytę pomostu, a podpory zostaną skute i dozbrojone. Remont potrwa ok. jedenastu miesięcy – podsumował Jakub Leduchowski.

Sonda
Denerwują cię korki w mieście spowodowane remontem?
Wiadukty i tunele w Warszawie są w opłakanym stanie. Czy zostaną wyremontowane?