Wojsko pod kościołem św. Krzyża w Warszawie

i

Autor: Marcin Wziontek

Zaczyna się. Obrońcy krzyża i uzbrojone kordony na Krakowskim Przedmieściu i pl. Trzech Krzyży

Demonstracja Ogólnopolskiego Strajku Kobiet ma rozpocząć się o godz. 17. Ale już przed Kościołem Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu pojawiły się uzbrojone tłumy. I to trzy różne formacje!

Przed kościołem na Krakowskim Przedmieściu zebrało się już kilkaset osób. Najbliżej kościoła Św. Krzyża stoi Straż Narodowa, powołana przez Roberta Bąkiewicza, lidera ONR. Przedstawiciele prawicowej bojówki są wyposażeni i ubrani jak profesjonalna ochrona.  - Ich postawa budzi grozę - mówi reporterom "Super Expressu" kobieta, która chciała wejść do kościoła. Przed kościołem są także młode dziewczyny, parafianki. - Przyszłyśmy bronić podstawowych wartości Świątynie nie mogą być dewastowane dlatego, ze komuś nie podobają się decyzje rządu - mówią nam dziewczyny, trzymające w ręku różańce.

Kościół Świętego Krzyża wygląda w tej chwili jak twierdza, broniona nie tylko przez Straż Narodową ale i dwa kordony uzbrojonych po zęby funkcjonariuszy. - Pierwszy kordon tworzy policja, drugi - wojsko - relacjonuje reporter Super Expressu Mateusz Nadworski.

Na Krakowskim Przedmieściu stoi w tej chwili 6 radiowozów , a wojskowe furgonetki dowożą żołnierzy

Wojsko zbiera się też przed kościołem na pl. Trzech Krzyży.

Warszawa. Protest  kobiet. Wojsko na placu Trzech Krzyży

i

Autor: Marcin Wziontek

Demonstracja kobiet ma wyruszyć o godz. 17 z trzech miejsc. - Demonstracje ruszą z trzech miejsc – ogłosiła Agnieszka Czerederecka z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Protestujący zbiorą się o godz. 17 pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Al. Ujazdowskich, na pl. Zamkowym oraz na pl. Zawiszy, nieopodal siedziby PiS. Następnie uczestnicy tradycyjnie już ruszą na spacer. - Gdzie pójdziemy – nie wiadomo. Z pewnością będziemy się łączyć – oświadczyła tajemniczo Czerederecka. Prawdopodobne jednak, że marsz ruszy w stronę Sejmu, pod siedzibę Trybunału Konstytucyjnego a część będzie protestować pod domem Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu. - To będzie naprawdę bardzo duży marsz. Prosimy wszystkich o noszenie maseczek. Będziemy o tym przypominać. Osoby bez nich będą musiały opuścić zgromadzenie – tłumaczy Klementyna Suchanow.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany