PAMIĘTAMY!

Zadźgali Andrzeja na przystanku, bo zwrócił im uwagę. 20-centymetrowe ostrze ugrzęzło w jego sercu

2023-02-10 9:00

W piątek, 10 lutego, mija 13 lat od morderstwa, które wstrząsnęło całą Warszawą, ale również i krajem. 10 lutego 2010 roku Andrzej Struj został zamordowany przez dwóch nastolatków, którym wcześniej zwrócił uwagę. Został dwukrotnie dźgnięty długim nożem w serce. Mimo natychmiastowej reanimacji, zmarł.

Warszawa. „Andrzej Struj na zawsze pozostanie w naszej pamięci”

10 lutego 2010 około godziny 10 w pobliżu Fortu Wola w Warszawie został zamordowany Andrzej Struj. Policjanta zadźgało dwóch nastolatków, zrobili to, bo policjant zwrócił im uwagę, gdy rzucali koszem na śmieci w tramwaj. Funkcjonariusz został przetransportowany do szpitala, gdzie niestety, w wyniku odniesionych obrażeń ciała, zmarł.

Andrzej Struj, który akurat wracał z zakupów, zwrócił im uwagę, po czym wsiadł do tramwaju. Gdy skład ruszył, jeden ze zwyrodnialców rzucił w okno wagonu koszem na śmieci. Szyba rozprysła się w drobny mak. Struj poprosił motorniczego, by zatrzymał tramwaj. Wysiadł i podszedł do wandali. Ci rzucili się na niego. Piotr R. zaczął się mocować z policjantem, a Mateusz N. wyjął 20-centymetrowy nóż i wbił go Strujowi prosto w serce. Wyciągnął i dźgnął znowu. Policjant osunął się na ziemię. Mimo natychmiastowej reanimacji, zmarł – opisywaliśmy to morderstwo w 2010 roku.

Jak wspominają go koledzy z komendy? – Wykonując obowiązki służbowe, wykazywał profesjonalizm i zaangażowanie. Rzetelny, sumienny, odważny i kreatywny w działaniach, dzięki doświadczeniu i wiedzy przyczynił się do znacznych sukcesów w zwalczaniu przestępczości pospolitej. Nigdy nie wahał się przed podjęciem najtrudniejszych wyzwań. Był aktywnym uczestnikiem życia policyjnego i jednym z głównych moderatorów policyjnego forum internetowego. Swoją nienaganną postawą podnosił autorytet służby oraz społeczne zaufanie do Policji – czytamy na stronie policji.

Andrzej Struj został pośmiertnie awansowany na stopień podkomisarza i odznaczony Krzyżem Zasługi za Dzielność oraz przez Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

Turniej piłki nożnej halowej im. podkom. Andrzeja Struja

W piątek, 10 lutego, odbędzie się ostatni dzień rozgrywek XIII Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja. Drużyny walczą o Puchar Komendanta Głównego Policji, a cała impreza odbywa się pod Patronatami: Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Prezydenta Sekcji Polskiej IPA.

Decydujące mecze zostaną rozegrane w piątek, 10 lutego, w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego na Bielanach. Patronat medialny nad turniejem sprawuje Gazeta Policyjna.

Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany