NIESAMOWITY POMYSŁ

Zaprojektowali protezę, która będzie „rosnąć” z dzieckiem! Innowacyjny pomysł młodych naukowców z Politechniki Warszawskiej

2023-07-11 18:35

Młodzi naukowcy z Politechniki Warszawskiej rozpoczęli prace nad modułową protezą dłoni dla dzieci. Najbliższe miesiące planują poświęcić na opracowanie preprototypu badawczego swojego rozwiązania. – Nasza proteza będzie „rosnąć” wraz z dzieckiem – mówią tłumacza twórcy projektu.

Warszawa, Politechnika Warszawska. Młody naukowcy zaprojektują nowoczesną protezę

To jeden z najbardziej nowoczesnych pomysłów. Młodzi naukowcy z Politechniki Warszawskiej tworzą zaawansowaną protezę dla dzieci i młodzieży. – Nasze rozwiązanie wyróżnia modułowość, dzięki czemu tylko niektóre elementy będą wymagały wymiany wraz ze wzrostem dziecka – tłumaczą twórcy projektu.

Można więc powiedzieć, że nasza proteza będzie „rosnąć” wraz z dzieckiem. Pomysł wyróżnia też aplikacja wirtualnej rzeczywistości (VR), która umożliwi personalizację chwytów protezy – takie rozwiązanie nie jest stosowane nawet w protezach u osób dorosłych – słyszymy dalej.

Pomysł zespołu studentów został wyróżniony podczas Tech-Athonu – maratonu prac nad rozwiązaniami technologicznymi o potencjale wdrożeniowym. Program trwa kilka miesięcy i jest adresowany do doktorantów z Politechniki Warszawskiej. Podczas finału Tech-Athonu wybrano najlepsze zespoły, które otrzymały fundusze na dalszy rozwój prac. Zespół pracujący nad protezą dłoni otrzymał wyróżnienie i 30 tysięcy złotych.

W ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy nasze prace będą skupiać się nad opracowaniem demonstratora badawczego protezy, który zaprezentujemy na Demo Day organizowanego w ramach Tech-Athonu – zapowiadają młodzi naukowcy z PW.

Będzie to kolejny krok na naszej drodze, której celem jest stworzenie w pełni funkcjonalnego rozwiązania – podsumowują.

Sonda
Badacie się regularnie?
Nasi Partnerzy polecają