Zatrzymał się na środku ulicy bo zasłabł za kierownicą. Przechodnie wykazali się heroizmem [ZDJĘCIA]

2021-04-15 17:17
Zasłabł za kierownicą. Wzorowa postawa przechodniów
Autor: MARCIN WZIONTEK Zasłabł za kierownicą. Wzorowa postawa przechodniów

Chwile grozy przeżyli przechodnie, którzy zobaczyli jak osobowy hyundai zatrzymuje się na środku drogi a w środku siedzi nieprzytomny kierowca. Zanim na miejsce zdążyły przyjechać wszystkie służby, przypadkowi ludzie wykazali się nie lada odwagą i przeprowadzili akcję ratunkową.

Według relacji świadków mężczyzna zatrzymał swojego Hyundaia i30 na środku ulicy Motorowej, zdążył wyjąć kluczyki ze stacyjki i osunął się na siedzeniu. Obok natychmiast zatrzymały się dwa inne samochody, podbiegli również przechodnie. Wspólnymi siłami chcieli ratować mężczyznę w średnim wieku. Auto jednak było zaryglowane. - Przechodnie wybili prawą tylną szybę i wydostali tego człowieka. Pierwszej pomocy udzielili lekarze z pobliskiej przychodni. Dopiero potem na miejscu pojawiła się karetka i straż - przekazał nasz fotoreporter Marcin Wziontek. 

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 15.13. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy. Jednak po dojeździe na miejsce okazało się, że poszkodowany był już pod opieką pogotowia. Zabezpieczyliśmy jedynie miejsce zdarzenia - przekazał mł. kpt. Michał Skrzypa z warszawskiej straży pożarnej. Ostatecznie po kierowcę przyjechał ktoś z jego rodziny. Nie wymagał transportu do szpitala.

Jechał rozbitym renault ekspresówką
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE