SZOKUJĄCE USTALENIA

Atak nożownika w Lidlu w Markach. Policja wypuściła na wolność 37-latka. To nie on zaatakował dwie osoby

2023-02-07 15:00

Prokuratura wypuściła na wolność mężczyznę, który według kryminalnych, miał dokonać rozboju w Lidlu w Markach pod koniec zeszłego tygodnia, 3 lutego. Jak przekazała nam prok. Katarzyna Skrzeczkowska, 37-letni mężczyzna usłyszał zarzut, lecz kradzieży, której dokonał wcześniej w tym samym sklepie, w którym doszło do krwawej szarpaniny! To nie on zaatakował dwie osoby!

Atak nożownika w Lidlu. Rozbój przy ul. Piłsudskiego. Poszukiwania sprawcy zostały wznowione

W piątek w zeszłym tygodniu, 3 lutego, zamaskowany mężczyzna wpadł do Lidla przy ul. Piłsudskiego w Markach. Wymachiwał przed twarzą kasjerki nożem, grożąc, kazał jej opróżnić kasetkę z pieniędzmi. Dwóch klientów widziało zajście i postanowiło stanąć w obronie kobiety. Wywiązała się między nimi szarpanina, podczas której jeden z mężczyzn został pocięty po twarzy, drugi, dźgnięty w brzuch. Złodziej uciekł z miejsca zdarzenia. Nie udało mu się ukraść pieniędzy. Od tamtego czasu, trwały jego poszukiwania.

Obława za napastnikiem trwała dwa dni. – Mężczyzna został złapany w niedzielę chwilę po godzinie 15 w Warszawie. To 37-letni obcokrajowiec. Zatrzymania dokonali kryminalni z komendy powiatowej policji w Wołominie – przekazała w rozmowie z „Super Expressem” mł. asp. Monika Kaczyńska.

Jednak jak się okazało, to nie był on! Prokuratura Rejonowa w Wołominie nie miała wystarczających dowodów, by oskarżyć zatrzymanego o rozbój. – Mężczyzna został wypuszczony na wolność. Usłyszał zarzuty kradzieży, do której doszło w tym samym sklepie, jednak nie tego samego dnia. Poszukiwania sprawcy rozboju zostały wznowione – powiedziała nam prok. Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie.

Sonda
Czy kiedykolwiek groził Ci ktoś nożem?

Dlaczego tak mocno spadło zaufanie Polaków do policjantów?

Posłuchaj, co mówi ich były zwierzchnik!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany