Zielonka. Otworzyli 100-metrowy tunel pod linią kolejową! „Zwiększy bezpieczeństwo”

i

Autor: PKP PLK Zielonka. Otworzyli 100-metrowy tunel pod linią kolejową! „Zwiększy bezpieczeństwo”

NOWE INWESTYCJE

Zielonka. Otworzyli 100-metrowy tunel pod linią kolejową! „Zwiększy bezpieczeństwo”

2022-12-23 15:26

W podwarszawskiej Zielonce otworzono 100-metrowy tunel pod linią kolejową. Tunel pod torami i przebudowany układ drogowy usprawnia komunikację w mieście. To jeden z 12 obiektów na trasie Rail Baltica w woj. mazowieckim, które PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują za prawie 300 mln zł!

Zielonka. Tunel pod torami usprawnia komunikację

Dobre wieści dla mieszkańców Zielonki przekazała spółka PKP PLK na swojej stronie internetowej. Tunel pod torami jest już dostępny dla kierowców, pieszych i rowerzystów! Ul. Inżynierska została połączona z Leśną. Dodatkowe bezkolizyjne skrzyżowanie usprawnia lokalny ruch drogowy i daje nowe możliwości dojazdu pomiędzy dwiema częściami miasta.

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A w Zielonce to bezpieczne przewozy i lepsza komunikacja w mieście. Środki z unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę” są efektywnie wykorzystywane dla budowy bezpiecznej i ekologicznej kolei. Wykonane prace realnie poprawiają warunki życia mieszkańców i wspierają rozwój lokalny – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu w Ministerstwie Infrastruktury.

Bezkolizyjny przejazd pod torami w Zielonce to dziewiąty obiekt z puli dwunastu, które budujemy na mazowieckim odcinku linii Rail Baltica, w ramach projektu współfinansowanego z udziałem środków Unii Europejskiej. Zwiększa się bezpieczeństwo na ważnej międzynarodowej linii, ale również sprawniejsza będzie komunikacja drogowa – powiedział Mirosław Skubiszyński, wiceprezes Zarządu, dyrektor ds. eksploatacji, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Bezkolizyjna przeprawa w Zielonce ma 100 m długości. Pod torami powstał tunel z jezdnią po jednym pasie ruchu w każdą stronę, ścieżką rowerową i chodnikiem.

Sonda
Czy podróżujesz kolejami PKP Intercity?
Nasi Partnerzy polecają