Dworzec Wschodni

i

Autor: Marek Kudelski Dworzec Wschodni

Kolejny dworzec do remontu? PKP PLK planują modernizację Warszawy Wschodniej

2022-05-02 11:05

Jeszcze nie zakończyły się prace przy modernizacji Dworca Zachodniego w Warszawie, a już w planach PKP PLK jest kolejna duża inwestycja. Wieści przekazał prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. - PKP Polskie Linie Kolejowe planują ogłosić przetarg na modernizację dworca Warszawa Wschodnia w przyszłym roku – zapowiedział.

Dworzec Zachodni w Warszawie zmienia się nie do poznania. Po zakończeniu prac będzie tam nowy peron, zadaszona hala i szerokie przejście podziemne połączone z przestrzenią poczekalni i kas biletowych. Co więcej, odremontowane perony będą kompleksowo wyposażone i w pełni dostępne dla niepełnosprawnych pasażerów, którzy mają problemy z poruszaniem się.

Przeczytaj też: Tak będzie wyglądać Warszawa Zachodnia. Pasażerowie przeżyją szok. PKP pokazało wizualizacje

I chociaż prace na Dworcu Zachodnim mają zakończyć się w 2023 roku, to w planach PKP PLK jest już nowa inwestycja. Prawdziwą metamorfozę ma przejść kolejny warszawski dworzec – tym razem Wschodni. Przetarg na modernizację Warszawy Wschodniej ma zostać ogłoszony w przyszłym roku.

- Na Warszawę Wschodnią pewnie będzie ogłoszony (przetarg – red.) w roku 2023 - powiedział PAP prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Prezes dodał, że spółka jest obecnie na końcowym etapie tworzenia dokumentacji na remont warszawskiej linii średnicowej.

- Dokumentacja ta jest skomplikowana ze względu na ciągłe zmiany, których chce miasto, lub się opóźnia w uzgodnieniach - powiedział prezes PKP PLK.

Warszawa czeka na Ukraińców. Tak wygląda dworzec Wschodni
Sonda
Czy remont Dworca Wschodniego w Warszawie jest potrzebny?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany