Tak będzie wyglądał Dworzec Zachodni

i

Autor: materiały prasowe Tak będzie wyglądał Dworzec Zachodni

Tak będzie wyglądać Warszawa Zachodnia. Pasażerowie przeżyją szok. PKP pokazało wizualizacje

2021-03-06 17:45

To już nie będzie ten sam Dworzec Zachodni. Stacja zmieni się nie do poznania! Będzie nie tylko piękniejsza, ale również bezpieczniejsza i lepiej skomunikowana z transportem miejskim. Nim jednak pasażerowie będą mogli podziwiać Warszawę Zachodnią w nowej odsłonie, czekają ich nie lada utrudnienia w podróżowaniu. Wizualizacje przedstawione przez PKP mogą jednak zachęcić podróżnych do cierpliwości i wyrozumiałości. Dworzec Zachodni prezentuje się na nich zjawiskowo!

Przebudowa Warszawy Zachodniej jest pierwszym etapem rozbudowy kolei średnicowej. Wartość umowy opiewa na 2,33 mld zł, a termin ukończenia prac planowany jest na 2023 rok. Czego za takie pieniądze mogą spodziewać się podróżni? Przede wszystkim poprawy komfortu i zwiększenia bezpieczeństwa. Odremontowane perony będą kompleksowo wyposażone i w pełni dostępne dla niepełnosprawnych pasażerów, którzy mają problemy z poruszaniem się. Co więcej, hala peronowa będzie w pełni zadaszona, a szerokie przejście podziemne będzie połączone z przestrzenią poczekalni i kas biletowych!

NIE PRZEGAP: Pociągi nie pojadą przez Warszawę Zachodnią i Centralną. Horror dla pasażerów właśnie się zaczyna [SZCZEGÓŁY]

Na tym jednak nie koniec zmian. Dodatkowo zostanie wybudowany również dodatkowy peron od strony ul. Tunelowej. Z kolei czytelne oznakowanie i system informacji pasażerskiej ułatwi podróżnym korzystanie z kolei.

Jak podaje PKP Intercity, zakres prac na Dworcu Zachodnim będzie dość duży. Przebudowanych zostanie ok. 30 km torów i powstanie 130 nowych rozjazdów. Pojawi się również dziewięć nowych peronów z windami i schodami ruchomymi, które połączone będą przejściem podziemnym. Co więcej, bezkolizyjne połączenie linii nr 8 i linii nr 20 umożliwi pasażerom przesiadki do I i II linii metra. Podróżowanie pociągami stanie się więc jeszcze przyjemniejsze!

ZOBACZ TEŻ: Warszawa Główna jak przystanek na wsi. Dworzec bez dworca i schody donikąd [ZDJĘCIA]

Na efekt prac przyjdzie pasażerom jeszcze poczekać. Jednak ich planowany efekt już teraz można podziwiać na wizualizacjach, które pokazało PKP. Ilustracje robić wrażenie! Zobaczyć je można w poniższej galerii.

Sonda
Czy lubisz podróżować pociągami?
Piosenki na Dzień Kobiet i nie tylko
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany