Zima dla drogowców już się skończyła. Praca wre na „obwodnicy Gocławia" [ZDJĘCIA]

2021-03-16 21:12
Prace drogowe na Gocławiu
Autor: ZDM

Po zimowej przerwie wykonawcy wznowili prace m.in. na tzw. obwodnicy Gocławia. Na ulicach Meissnera i Umińskiego kontynuują wprowadzanie zmian związanych z poprawą bezpieczeństwa i infrastruktury rowerowej, m.in. wyznaczając pasy rowerowe. Roboty rozpoczęły się późną jesienią. Zarząd Dróg Miejskich podkreśla, że to nie jest jedyne miejsce w Warszawie, gdzie te prace się rozpoczęły.

Ciąg ulic Meissnera – Abrahama – Umińskiego tworzą obwodnicę Gocławia. Przecinają ją 24 przejścia dla pieszych, które pozwalają mieszkańcom na krótsze dojście do pobliskich sklepów czy punktów użyteczności publicznej.

Prace przed zimą

Przed przerwą zimową wykonawcy na ulicach Meissnera i Umińskiego przeprowadzili część prac, m.in. rozpłytowując zbędny asfalt. - Prace ponownie toczą się od zeszłego tygodnia – informują drogowcy.

NIE PRZEGAP: Warszawa. Wielka akcja sprzątania po zimie. Obejmie ona m.in. 1500 km ulic

Rozpoczął się proces pirata drogowego z ulicy Sokratesa

Ekipa budowlana wróciła na ul. Umińskiego, gdzie wciąż skupia się na robotach na jezdni północnej. Przy wyjazdach z dróg osiedlowych bliżej ul. Fieldorfa „Nila” trwa skuwanie asfaltu pod wykonanie powierzchni wyłączonych z ruchu. Przy większości przejść dla pieszych położono już nowy chodnik i płyty z wypustkami, podobnie jak przy przystankach „Osiedle Wilga 01” i „Osiedle Wilga 02”. Widoczne są już część pasa rowerowego od ul. Bora-Komorowskiego oraz zawężenie jezdni przy wlotach ulic Znanieckiego i Rechniewskiego. - informują drogowcy.

Wszystkie zmiany powinny być gotowe w maju.

Trasy rowerowe na Gocławiu
Autor: ZTM Warszawa

Ciąg ulic Meissnera – Abrahama – Umińskiego zostanie zwężony z dwóch pasów do jednego. Zarząd Dróg Miejskich szacuje, że na skrajnym prawym pasie jezdni ul. Umińskiego będzie 125 miejsc dla samochodów, na Abrahama 145, a na Meissnera 125. Jeden pas pozostanie także w okolicach przejść dla pieszych. Ma to na celu pozbawienie kierowców możliwości wyprzedzania na pasach.

- Zmiany nie obejmą skrzyżowań ul. Meissnera z ulicami Fieldorfa „Nila” i Bora-Komorowskiego, które wyposażone są w sygnalizację świetlną. Układ pasów w rejonie skrzyżowań pozostanie taki sam – z dodatkowymi pasami służącymi do skrętu – informuje ZTM.

Projekt ten przewiduje także na obu jezdniach „obwodnicy” wyznaczenie jednokierunkowych pasów rowerowych.

Stworzenie pasy rowerowych oraz nowych miejsc parkingowych podsunęli drogowcom sami mieszkańcy, gdyż projekt jest wykonywany w ramach budżetu obywatelskiego. - Projekty w tej sprawie zebrały łącznie 1594 głosy - informują drogowcy.

- Podobne zmiany czekają również ul. Abrahama. Gotowa jest już dokumentacja projektowa, niebawem powinniśmy ogłosić przetarg. Chcemy, by prace zakończyły się jeszcze w tym roku - informują drogowcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE