Co tu się stało?

Złoty wybieg dla miśków w warszawskim ZOO! Co to za odmiana?

2023-08-08 14:58

Warszawiacy przecierają oczy ze zdumienia. Dawny wybieg dla niedźwiedzi w ZOO na Pradze zmienił kolor na… złoty! Betonowa wyspa zmieniła się nie do poznania i wszyscy zachodzą w głowę co tu się wydarzyło. Okazuje się, że miejscem, które kiedyś zamieszkiwały miśki zajął się znany praski artysta. Teraz wybieg będzie służył mieszkańcom.

Warszawa. Wybieg dla niedźwiedzi zmienił kolor na złoty!

To kultowe miejsce kojarzą wszyscy mieszkańcy Warszawy. Przez lata gościły tu niedźwiedzie, które wygrzewały się w słońcu i harcowały. Niestety zwierzaki zniknęły stąd po incydencie z pijanym szaleńcem, który w 2023 r. wskoczył do oczka wodnego i zaczął topić sędziwą niedźwiedzicę. Miśki musiały zostać poddane narkozie i zabrane z uwagi na ich bezpieczeństwo.

Od tamtej pory wybieg stał pusty, a bez miśków wyglądał po prostu smutno. Z inicjatywą wyszli jednak aktywiści i miejscy urzędnicy. Z dnia na dzień wybieg zmienił się w Złotą Wyspę. - Dawny wybieg dla niedźwiedzi wzdłuż al. Solidarności zmienił się w przestrzeń artystyczno-rekreacyjną. Uznany artysta i performer związany z Pragą Paweł Althamer, zorganizował wspólne malowanie wybiegu na złoto. Miśków przy al. Solidarności już nie ma, ale pozostała bardzo ciekawa przestrzeń – wiceprezydent Warszawy wyjaśnia Aldona Machnowska-Góra.

Czemu ma służyć ta złota ostoja? Urzędniczka wyjaśnia, że stanie się miejscem artystycznych spotkań, a już we wrześniu odbędzie się tu spektakl teatralny o tematyce zwierzęcej „Doktor Dolittle”. Pełen program poznamy już niebawem.

Sonda
Czy podoba ci się złoty wybieg dla niedźwiedzi?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany