Zmarł ks. Antoni Kieniewicz. Osierocił córkę i trzech synów

i

Autor: www.antoni-kieniewicz.pl

Smutne informacje

Zmarł ks. Antoni Kieniewicz. Osierocił córkę i trzech synów

2022-12-13 18:01

Archidiecezja Warszawska przekazała smutne wieści. W wieku 81 lat zmarł ks. Antoni Kieniewicz, rezydent w parafii NMP Matki Kościoła. Duchowny osierocił czwórkę dzieci. Do seminarium wstąpił po śmierci żony i w kapłaństwie przeżył 12 lat. Ostatnie pożegnanie ks. Kieniewicza odbędzie się w sobotę, 17 grudnia, w Warszawie.

Nie żyje ks. Antoni Kieniewicz

We wtorek, 13 grudnia, dotarły do nas smutne wieści. Archidiecezja Warszawska poinformowała o śmierci ks. Antoniego Kieniewicza, który był rezydentem w parafii NMP Matki Kościoła. Duchowny miał 81 lat. Nim jednak wkroczył na drogę kapłaństwa, niemal przez całe życie był kartografem w Państwowym Przedsiębiorstwie Wydawnictw Kartograficznych. Ks. Kieniewicz założył również rodzinę. Z żoną Marzeną wychował czworo dzieci – córkę i trzech synów.

"Pod koniec lat 70. wraz z żoną wstąpili na Drogę Neokatechumenalną przy parafii Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie. Po czterech latach formacji we wspólnocie zaczęli posługiwać jako katechiści w Bydgoszczy, głosząc innym Słowo Boże" - podała Archidiecezja Warszawska.

Po śmierci żony Antoni Kieniewicz wstąpił do Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater”.

Ks. Antoni Kieniewicz – historia posługi

Ks. Antoni Kieniewicz przeżył w kapłaństwie 12 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w 2010 roku z rąk kard. Kazimierza Nycza. Miał wówczas 69 lat. W czasie Mszy prymicyjnej w parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych wraz z nim przy ołtarzu stanął jego syn, Piotr, który obchodził wtedy 17. rocznicę kapłaństwa.

- Bambosze, wygodny fotel, spokój emeryta. Mogłoby się wydawać, że tak będzie wyglądać przyszłość mojego ojca. Tymczasem Duch Święty przychodzi i mówi: Wstań i chodź - powiedział w homilii prymicyjnej syn ks. Antoniego.

"Jako wikariusz i rezydent ks. Antoni Kieniewicz posługiwał w parafiach warszawskich: św. Aleksandra i NMP Matki Kościoła oraz podwarszawskiej w Jeziornie Fabrycznej. W latach 2013-2015 pracował jako katechista na Drodze Neokatechumenalnej. Ostatnio był rezydentem w parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie" - przypomniała Archidiecezja Warszawska.

Pogrzeb ks. Antoniego Kieniewicza

Msza święta pogrzebowa zostanie ostanie odprawiona w sobotę, 17 , o godz. 12 w kościele parafialnym NMP Matki Kościoła w Warszawie. Tuż po niej kondukt żałobny wyruszy na cmentarz. Zmarły duchowny spocznie w rodzinnym grobie na Starych Powązkach (brama IV).

Dlaczego Polacy masowo odchodzą od Kościoła?

POSŁUCHAJ! Powody mogą zaskoczyć.

Listen to "Czarny protest, skandale i memy z papieżem. Dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła?" on Spreaker.