ZOBACZ KONIECZNIE: TO ZABIJA więcej osób niż KORONAWIRUS! PRZERAŻAJĄCE DANE!

2020-04-01 16:57 DS
Straż pożarna
Autor: Grzegorz Kluczyński

W czasie epidemii zapominamy o innych zagrożeniach. Bilans ostatniego miesiąca jest tragiczny! Na Mazowszu zginęło 29 osób, a ponad 50 zostało rannych! Zachowajmy ostrożność!

W czasie epidemii, gdy większość z nas zostaje w domach, co raz częściej dochodzi do pożarów. Liczba interwencji rośnie! Strażacy proszą wszystkich o rozwagę. Większość zdarzeń ma miejsce właśnie przez nieuwagę domowników.  - Musimy uważać! Często zostawiamy potrawy gotujące się na ogniu, palimy papierosy w mieszkaniu. To niebezpieczne, bo do wywołania pożaru nie trzeba wiele! Zdarza się, że winne są też wadliwe urządzenia elektrycznie albo nawet zwykła świeczka - mówi Karol Kierzkowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Straż Miejska sprawdza Warszawę: Patrolują parki, promenady, tereny zielone

Na Mazowszu w pierwszych dwóch tygodniach marca zgięło 11 osób. W kolejnych tygodniach statystyki drastycznie rosły! W marcu śmiertelnych ofiar było już 29! W całej Polsce od początku roku śmierć poniosło aż 131 osób! W województwie mazowieckim, od stycznia do końca marca, strażacy interweniowali w domach i mieszkaniach prawie 1500 razy!

Błagał o test na koronawirusa. Nie chciano mu go zrobić. Był zakażony

Super Raport - odc. 9. Goście: Michał Woś, Maciej Hamankiewicz (01.04.2020)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Płoną trawy

Okres wiosenny sprzyja również pożarom traw i łąk. Kiedy temperatura rośnie strażacy co chwila otrzymują zgłoszenia. - W ostatni weekend marca, gdy temperatura była wysoka odnotowaliśmy ponad 500 interwencji - mówi Karol Kierzkowski. Od stycznia takich akcji było na Mazowszu prawie 2 tysiące! Strażacy zwracają uwagę, że wypalanie traw lub łąk to nie zawsze celowe działanie. Często winni są spacerowicze lub działkowcy, którzy wybierają się aby odpocząć z dala od ludzi. Tutaj też należy zachować ostrożność.

Podpalił samochód, bo... chciał sobie upiec kiełbasę!