Straż Miejska sprawdza Warszawę: Patrolują parki, promenady, tereny zielone

2020-04-01 15:41 PIK
Straż miejska (zdjęcie poglądowe)
Autor: Straż Miejska m.st. Warszawy Straż miejska (zdjęcie poglądowe)

Od ponad tygodnia obowiązują specjalne ograniczenia dotyczące z gromadzeń, a od środy rząd wprowadził dodatkowe przepisy specjalne ograniczające możliwość przemieszczania się i kontaktów. Patrole Straży Miejskiej sprawdzają ich przestrzeganie.

W dniu 31 marca 2020 r. funkcjonariusze Straży Miejskiej m.st. Warszawy przeprowadzili działania w parkach, na skwerach, w lasach i innych miejscach wypoczynku mieszkańców celem ostrzegania osób tam przebywających przed gromadzeniem się. Do działań prewencyjnych w parkach skierowano 91 patroli, które objęły kontrolami 155 parków i terenów zielonych - można przeczytać w komunikacie.

Fantastyczny konkurs dla wszystkich, którzy zostali w domu!

W rozmowie z portalem se.pl Jerzy Jabraszko z Referatu Prasowego Straży Miejskiej zaznaczył, że patrole nie odnotowały większych grup/skupisk osób. Natomiast podejmowane działania mają chrakter informacyjno-profilaktyczny. - Chodzi o informacje dotyczące zagrożeń związanych z koronawirusem, ale także o informacje o obowiązujących nowych ograniczeniach wprowadzonych przez rząd - powiedział.

Ten facet urządził sobie bardzo oryginalny grill!

Te działania są oczywiście prowadzone codziennie. A ponieważ od dzisiaj obowiązują nowe, zaostrzone przepisy, patrole Straży Miejskiej zwracają uwagę także np. na osoby poniżej 18 roku życia pozostające bez opieki osób pełnoletnich - dodał Jerzy Jabraszko.

61-latek z koronawirusem wyszedł z kwarantanny po alkohol: został aresztowany!