GROŹNA SUBSTANCJA W STOLICY

Żrąca substancja na Białołęce! Co się dzieje na działce dewelopera?

2022-08-24 17:07

Szokujące odkrycie na jednej z działek na Białołęce. 23 sierpnia, około godziny 14:00, strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego dostali zgłoszenie, że na ulicy Berensona mieszkańcy odczuwali nieprzyjemny zapach. Miejscowi relacjonowali, że dosłownie „śmierdzi jakimiś chemikaliami”. Na miejsce natychmiast udali się strażacy, którzy w szybkim tempie zlokalizowali źródło nieprzyjemnego zapachu – była to ogromna plama cieczy.

Wielka plama źródłem wielkiego smrodu

Szokujące odkrycie na jednej z działek na Białołęce. 23 sierpnia, około godziny 14:00, strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego dostali zgłoszenie, że przy ulicy Berensona mieszkańcy odczuwali nieprzyjemny zapach. Miejscowi relacjonowali, że dosłownie „śmierdzi jakimiś chemikaliami”. Na miejsce natychmiast udali się strażacy, którzy w szybkim tempie zlokalizowali źródło nieprzyjemnego zapachu – była to ogromna plama cieczy.

Pieczenie oczu i brak oddechu

Gdy strażacy trafili na miejsce, okazało się, że plama cieczy ma aż ok. 10 metrów kwadratowych. W dodatku w powietrzu unosił się intensywny, duszący zapach, który powodował pieczenie oczu i utrudniał oddychanie! „Znalezisko” stwarzało ogromne zagrożenie dla wszystkich, którzy mogliby znaleźć się w okolicy tego terenu. Strażnicy miejscy natychmiast wezwali grupę chemiczną straży pożarnej i zabezpieczyli miejsce, by nikt nie miał do niego dostępu.

Śmieci z budowy mostu spłynęły Wisłą

Nie ma środków, które zagrażają życiu

Strażacy przebadali substancję w swoim mobilnym laboratorium chemicznym i stwierdzili, że w rozlanej substancji chemicznej nie ma środków zagrażających zdrowiu i życiu, pomimo bardzo ostrego zapachu, który wydzielało „rozlewisko”. Okazało się, że teren należy do jednego z deweloperów, który został poinformowany o znalezisku i zobowiązany do jak najszybszego i bezpiecznego usunięcia substancji.

Sonda
Śledzisz na bieżąco informacje nt. zanieczyszczenia Odry?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają