ZTM: Warszawa nauczy Paryż ekologicznego transportu. Szkolenia już w czerwcu [AUDIO]

2016-01-25 16:26
Warszawa
Autor: Facebook / Zarząd Transportu Miejskiego Warszawa

Przedstawiciele paryskiego odpowiednika ZTM przyjadą do Warszawy, by uczyć się innowacyjnych rozwiązań w transporcie.

Warszawa nauczy Paryż ekologicznego transportu. W czerwcu do stolicy przyjadą przedstawiciele paryskiego odpowiednika ZTM-u. Będą podglądać ekologiczne rozwiązania, które nasza stolica wprowadziła w komunikacji miejskiej. - To dla nas duże wyróżnienie - mówi wiceprezydent Michał Oleszwski.

Możemy się pochwalić między innymi elektrycznymi autobusami i rozbudowaną siecią tramwajów. Warto przypomnieć, że Warszawa kandyduje do tytułu Zielonej Stolicy Europy i część innowacji wprowadzana jest również ze względu na to. - W wielu obszarach podejmujemy działania, które są dużo bardziej odważne niż te podejmowane w innych europejskich miastach - dodaje Olszewski. 

Elektroniczne tablice z rozkładami jazdy wyświetlane z dokładnością co do minuty oraz telewizory z informacjami na temat trasy w autobusach i tramwajach dla nasz, mieszkańców Warszawy są już czymś oczywistym. Witold Urbanowicz z portalu Transport-Publiczny zauważa jednak, że w wielu europejskich stolicach mieszkańcy na razie mogą o tym tylko pomarzyć. - To kolejna rzecz, która wyróżnia nas na tle kontynentu - twierdzi Urbanowicz.

Paryski RATP co dwa lata organizuje podobne wyjazdy szkoleniowe dla swoich przedstawicieli. Do tej pory pracownicy paryskiej spółki odwiedzili między innymi Londyn, Genewę i Bilbao.

Tematem zajął się nasz reporter, Paweł Mytlewski:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE