Co się dzieje z Wojciechem Mannem?! Jego szczere wyznanie szokuje. "Z wielką ulgą..."

2022-01-25 13:37

Wojciech Mann obchodzi swoje 74. urodziny. Przez wiele lat był wielką gwiazdą telewizji, wszędzie było go pełno. Ostatnio jednak niemal zupełnie zniknął. Co teraz dzieje się z Wojciechem Mannen? Czym zajmuje się legendarny dziennikarz?

Wojciech Mann

i

Autor: akpa

Wojciech Mann jest znanym i szanowanym polskim dziennikarzem radiowo-telewizyjnym. Przygodę zawodową rozpoczął już w wieku 17 lat, zostając redaktorem Rozgłośni Harcerskiej. Zaledwie dwa lata później dołączył do Programu Trzeciego Polskiego Radia, w którym prowadził wiele autorskich audycji. W radiowej trójce spędził aż 53 lata! Mann po tak długim czasie zdecydował się odejść w geście solidarności z wcześniej zwolnioną współpracowniczką – Anną Gacek (41 l.). 

- Trójki już nie ma. Została zadeptana, zniszczona i rozjechana prymitywnym walcem. Stoi budynek, wisi neon, może nawet świeci. Ale nie ma Trójki – mówił dziennikarz w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Wojciech Mann tuż po odejściu z Programu Trzeciego Polskiego Radia, w 2020 roku zaangażował się w projekt stworzenia stacji „Radio Nowy Świat”. Na swoim koncie ma jeszcze wiele innych przedsięwzięć. Jest też autorem tekstów do piosenek m.in. Zbigniewa Wodeckiego czy Anny Jantar! W 1993 roku wraz z Krzysztofem Materną założył „Radio Kolor”, działające po dziś dzień. Obecnie najbardziej kojarzony jest z prowadzenia „Szansy na sukces”, która tuż po odejściu Manna została zdjęta z anteny. Program reaktywowano dopiero kilka lat później. Aktualnie prowadzi go Marek Sierocki (63 l.).

Wojciech Mann chętnie dzieli się przekonaniami politycznymi na Facebooku

Ostatnio wpisy Manna są nacechowane politycznie. W połowie listopada ubiegłego roku, po dwumiesięcznej nieobecności, napisał on post, w którym wyjaśnił osobiste powody dla których usunął się w cień.

Czym zajmuje się obecnie Mann?

Wojciecha Manna możemy usłyszeć przede wszystkim w Radiu Nowy Świat, prowadzi on piątkowe pasmo poranne („Poranna manna”) oraz autorską audycję muzyczną „Manniak po omacku”.

Ostatnio w urodzinowej rozmowie z Faktem, wyznał, że obecnie wolny czas spędza, leniuchując! Takie szczere wyznanie może szokować jago fanów.

Jestem strasznym leniem. I to od urodzenia. Jak nie mam na głowie żadnych sygnałów, że coś trzeba zrobić, to z wielką ulgą przestaję robić cokolwiek - powiedział żartobliwie.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się słuchać audycji Wojciecha Manna?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki