Agnieszka Holland krytykuje polski rząd za działania na granicy? "Nie ma zwycięstwa demokracji i człowieczeństwa"

2024-03-04 22:41

Agnieszka Holland podczas 26. edycji Polskich Nagród Filmowych Orły odebrała statuetki w dwóch kategoriach: najlepszy film - "Zielona granica" oraz za Osiągnięcia Życia. Wybitna reżyserka nigdy nie ukrywała swoich poglądów politycznych, ale podczas odbierania statuetki w tej drugiej kategorii, mocnymi słowami wypowiedziała się na temat działań na polsko-białoruskiej granicy.

„Szarlatan” Agnieszki Holland czeskim kandydatem do Oscara

i

Autor: AKPA

Po premierze filmu "Zielona granica", Agnieszka Holland musiała zmierzyć się z ogromną krytyką ówczesnej władzy. "Nie będzie cicho,p.HOLLAND ! Pani bezmyślny,fejkowy,nieodpowiedzialny,haniebny gadzinowiec szczuje Polaków na ich obrońców ! Zaszczuwa ich rodziny ! Daje podłe,kłamliwe argumenty wrogom ! Już dawno wyłączyła się pani z grupy ludzi przyzwoitych Jest pani chora z nienawiści do Polski” (pisownia oryg.) – napisała sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz. Reżyserkę postanowił zaatakować także były już minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który 4 września opublikował wpis: "W III Rzeszy Niemcy produkowali propagandowe filmy pokazujące Polaków jako bandytów i morderców. Dziś mają od tego Agnieszkę Holland...".

Reżyserka zapowiedziała, że pozwie ministra.

Agnieszka Holland krytykuje polski rząd? "Nie ma zwycięstwa demokracji i człowieczeństwa"

Holland wielokrotnie powtarzała, że głosowała na obecnie rządzących. Z przemówienia na gali Orły 2024 wynika, że czuje się rozczarowana postępowaniem rządu w sprawie działań na granicy polsko-białoruskiej.

"Wydaje nam się, że mamy teraz władzę, która nas słucha, ale nie spoczywajmy na laurach" - zaczęła. "W międzyczasie zmieniła się władza. Na taką, na jaką głosowałam, więc powinnam być szczęśliwa. Tymczasem na tej granicy, którąśmy opowiadali, wciąż dzieją się rzeczy, które dziać się nie powinny. Wiem: geopolityka, wielkie sprawy, bezpieczeństwo granic, ale wiem też, że w momencie kiedy Straż Graniczna dalej torturuje ludzi i okazuje im pogardę, to nie ma zwycięstwa demokracji i człowieczeństwa - mówiła w dalszej części.

Agnieszka Holland o wybrykach Jerzego Stuhra: "Było mi przykro"
Sonda
Czy wybierasz się obejrzeć film "Zielona Granica"?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany