Marcin Prokop wzruszająco o byciu tatą. Jak wyglądają jego relacje z nastoletnią córką? Śmieszy ją świat, w którym uczestniczę

i

Autor: AKPA/Podlewski

Odziedziczyła po nim charakterek!

Marcin Prokop wzruszająco o byciu tatą. Jak wyglądają jego relacje z nastoletnią córką? "Śmieszy ją świat, w którym uczestniczę"

2022-12-09 20:30

Nie bez powodu mówi się, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Dobrze wie o tym Marcin Prokop (45 l.), który razem z żoną wychowuje 16-letnią już Sophie. Jak wyglądają jego relację z nastolatką? To nie jest łatwy wiek! Okazuje się jednak, że prezenter ma swoje sposoby, jak być dobrym tatą. Zdradził również, czy jego córka zamierza iść w jego ślady!

Córka Marcina Prokopa nie chce iść w ślady ojca. Prezenter tłumaczy, jak ją wychowuje. "Cieszę się z tego, kiedy ona jest szczęśliwa"

Marcin Prokop prywatnie jest szczęśliwym mężem Marii Prażuch-Prokop i ojcem 16-letniej Sophie. Jak zapewne potwierdzą wszyscy rodzice, wiek nastoletni bywa niełatwy w kontekście dobrych stosunków z niesfornymi pociechami. Jakie patenty na udaną komunikację z córką ma prowadzący DDTVN? Zdradził, co Sophie Prokop sądzi o branży, w której pracuje.

Chciałbym też zaszczepić jej jak najdalej idącą niezależność. Poczynając od niezależności od głupich owczych pędów, od presji grupy, poprzez niezależność ekonomiczną, czyli nie licz na to, że w dorosłym życiu cokolwiek od kogokolwiek ci się należy. A żyjemy w czasach, kiedy takie roszczeniowe nastroje są bardzo silne. Do tego dorzuciłbym niezależność rozumianą jako samosterowność, to znaczy podejmowanie suwerennych decyzji, zgodnych ze swoimi przekonaniami - tłumaczył Marcin Prokop w rozmowie z Vivą!. Takim słowom dziennikarza możemy tylko przyklasnąć!

Choć Zofia Prokop, jak podkreśla jej znany tata, może liczyć na jego pełne wsparcie niezależnie od tego, jaką ścieżkę kariery obierze, to nie zapowiada się, aby wybrała tę samą branżę, co prezenter.

Chyba nie, ją raczej śmieszy ten świat, w którym uczestniczę i widząc to, co ja robię, załamuje głowę. To nie jest coś, co ją ekscytuje za specjalnie i bardzo dobrze. Cieszę się z tego, kiedy ona jest szczęśliwa i jak wybierze sobie jakikolwiek zawód, będzie chciała robić cokolwiek sobie wymyśli, to jej przyklasnę - dodawał w programie z "Co za tydzień" Marcin Prokop. Teraz możecie już nam podawać chusteczki! Dziennikarz dodał także, co dało mu ojcostwo.

Nauczyła mnie nieschematycznego myślenia. Działania bez paraliżującego lęku wynikającego z wyolbrzymiania potencjalnych konsekwencji. Zachwycania się prostymi rzeczami, które gdzieś po drodze przestałem zauważać. Zadawania pytań o rzeczy, które wydawały mi się oczywiste - wzruszające słowa! Zofia Prokop to prawdziwa szczęściara.

Sonda
Czy uważasz, że Marcin Prokop jest dobrym ojcem?
Dorota Wellman i Marcin Prokop. Najsympatyczniejszy duet w telewizji?