Nie żyje Andrzej Matul

i

Autor: AKPA Nie żyje Andrzej Matul

Smutne doniesienia

Andrzej Matul nie żyje! Dziennikarz i lektor, rozkochał w swoim głosie całą Polskę

2022-12-15 10:29

Andrzej Matul nie żyje. Dziennikarz i lektor miał 75 lat, rozkochał w swoim głosie całą Polskę. Przez dekady związany był z Polskim Radiem, a jego relacji w takich programach jak „Sygnały Dnia”, „Cztery Pory Roku” czy „Lato z Radiem” słuchały setki osób. Miał na koncie wiele wybitnych osiągnięć, był też wielokrotnie nagradzany za swoją pracę.

Andrzej Matul nie żyje - poinformowała redakcja Programu I Polskiego Radia w czwartek, 15 grudnia. "Jeden z legendarnych głosów", czytamy we wpisie na Facebooku. Dziennikarz i lektor, który rozkochał w swoim głosie całą Polskę, miał 75 lat. Przez dekady był związany z Polskim Radiem, prowadził między innymi takie programy jak „Sygnały Dnia”, „Cztery Pory Roku” czy „Lato z Radiem”. Jak podają Wirtualne Media, od lat 90. Andrzej Matul pełnił też funkcje menedżerskie w Polskim Radiu.

"Początkowo był zastępcą kierownika redakcji kulturalnej Jedynki, a potem szefem tej redakcji. W 2000 roku został w rozgłośni zastępcą kierownika redakcji kultury i wiedzy, a potem szefem redakcji pasm muzyczno-publicystycznych. Prowadził również „Radiowy Tygodnik Kulturalny” i „Wieczory z Jedynką”", czytamy.

Andrzej Matul nie żyje. Jego głos znali niemal wszyscy

Andrzej Matul spełniał się także jako lektor. Czytał polskie wersje językowe wielu filmów fabularnych (m.in. „Tylko dla orłów”, „Imię róży”, seria „Powrót do przyszłości”, „Lista Schindlera”, „Wzgórze nadziei”, „Iniemamocni”, „Madagaskar”, „Ratatuj”, „Armageddon”) i kilku seriali animowanych dla dzieci. Wielokrotnie nagradzany za swoją pracę. W 1998 roku otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, mógł cieszyć się również ze Złotego Mikrofonu Polskiego Radia. Dostał także nagrodę Chryzostom i tytuł Mistrza Mowy Polskiej w siódmej edycji tego plebiscytu

Redakcja i fani przesyłają rodzinie najszczersze kondolencje.

Pogrzeb Andrzeja Matula odbędzie się 27 grudnia o godzinie 13:00 mszą w Kościele Rzymskokatolickim Środowisk Twórczych przy Pl. Teatralnym w Warszawie. O 14:30 spod bramy IV na Starych Powązkach ruszy kondukt żałobny.

Sonda
Andrzej Matul. Kojarzysz jego głos?
Pogrzeb Jana Nowickiego. Nie pozwolił po sobie płakać
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany