Michał Bajor

i

Autor: AKPA

Michał Bajor przeprasza, że się zaszczepił na covid-19!

2021-01-03 13:09

Nie cichną komentarze w sprawie tzw. afery szczepionkowej. Kolejne dawko szczepionki na covid-19 są już w drodze do Polski, ale jak zapowiedziano na początku, w pierwszej kolejności zaszczepieni mieli zostać lekarze i pielęgniarki, a później seniorzy i inne osoby z grupy ryzyka. Nie jest tajemnicą, że poza kolejnością preparat przyjęło już wiele osób związanych z telewizją, kulturą i sztuką oraz polityką. Wśród gwiazd, które przyjęły pierwszą dawkę jest Michał Bajor (64 l.), który tłumaczy się, dlaczego skorzystał z możliwości wcześniejszego przyjęcia specyfiku.

Wybitny artysta Michał Bajor w związku z całym zamieszaniem postanowił wydać stosowne ku temu oświadczenie, w którym wyjaśnia jak doszło do tego, że został zaszczepiony dużo wcześniej niż przewiduje ustawa. Przeprasza również tych, którzy poczuli się urażeni, że znalazł się w grupie wybranych osób.

Szanowni Państwo!W związku z medialną burzą nie mam zamiaru ukrywać, że jestem jedną z zaszczepionych osób w przychodni przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Tak jak większość osób publicznych, zostałem zaproszony do akcji popularyzacji szczepień przeciwko COVID-19 i zgodziłem się zostać jednym z jej ambasadorów. Zaproszenie było skierowane do nas już po Świętach i z oficjalną informacją, że są to szczepionki nadprogramowe, których wiele mogłoby ulec przedawnieniu po 31.12.2020. Jestem przekonany, że to szlachetne działanie i że zachęcając do szczepień przynajmniej pośrednio przyczyniam się do tego, że większość z nas pozostanie w zdrowiu. Moim celem jest również to, żeby wątpiącym, ale i ignorantom, pokazać na swoim przykładzie, że szczepionka jest bezpieczna i tym samym zachęcić wszystkich Państwa do włączenia się w tę światową walkę z pandemią. Jeśli ktoś z Państwa poczuł się tą sytuacją urażony, serdecznie przepraszam. Ukłony - napisał Michał Bajor na Instagramie.

Ci aktorzy zaszczepili się na koronawirusa bez kolejki
Nasi Partnerzy polecają