Beti i Rara konkurencją dla Majki Jeżowskiej?

i

Autor: Archiwum prywatne

Beti i Rara - piękna relacja matki i córki. Piękne góralki czarują swoją muzyką!

2022-05-26 5:10

Beti i Rara, czyli Beata Bełtowska i jej córka Kasia to wyjątkowy duet nie tylko w życiu, ale także na scenie. Kilka dni temu ukazał się ich teledysk do piosenki, pt. "Skała", opowiadającej o pięknej relacji matki i córki. Kim są utalentowane wokalistki z Bukowiny Tatrzańskiej?

Przed kilkoma laty mama i córka razem wystąpiły w show stacji TVN "Aplauz Apaluz" i zostały finalistkami tego programu. Na fali tego sukcesu zostały twarzami kampanii reklamowej jednej ze znanych firm kosmetycznych.

- Gdybyśmy zostały wtedy w Warszawie wiele spraw związanych z muzyką potoczyłoby się na pewno szybciej. Jednak Kasia miała dopiero 16 lat, musiała jeszcze się uczyć, nie chciałam, żeby za szybko weszła w show-biznes - wyznała Beata Bełtowska czyli Beti w rozmowie z portalem odquchni.pl 

Jednak udział w programie, który miał być tylko przygodą w sposób znaczący wpłynął na dalsze losy matki i córki. Kobiety zaczęły poważnie myśleć o kontynuowaniu kariery wokalnej.

- Jestem pedagogiem, od lat pracuję z młodzieżą, uczę ich muzyki. Kiedy podczas występowania w programie poznałam Majkę Jeżowską, uświadomiła mi, że nadal w obszarze twórczości dla dzieci jest duża luka, której ona sama nie jest w stanie wypełnić. Zainspirowała mnie, bo przecież dzieci zawsze dobrze mnie odbierały, czułam się dobrze w repertuarze dla nich- tłumaczy piosenkarka, która jest współtwórcą muzyki dla dzieci zawartej na płycie Beti & Bobass. Duet ten z Majką Jeżowską, nagrał piosenkę pt. "Moje Miasto".

Obie panie podjęły szerszą współpracę, bo jako pedagog, który na co dzień uczy młodzież muzyki w swoich rodzinnych stronach czyli na Podhalu, Beti jest też trenerem wokalnym w Akademii Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej. 

- Uwielbiam śpiewać dla dzieci, dla nich tworzę piosenki współpracując z wytwórnią Magic Records - opowiada Beti. 

Piosenka "Magiczne cyfry" osiągnęła prawie 400 tyś, a "Jedziemy na wakacje" ponad 700 tyś wyświetleń na YT. Beti w ciągu roku bardzo dużo koncertuje, a Kasia ze swoim fantastycznym głosem i wrażliwością często jej towarzyszy.

- Mam dwie wspaniałe córki, ale Basia jest po szkole plastycznej, dość zamknięta w sobie, scena jej nigdy nie pociągała. Kasia jest po szkole muzycznej, do śpiewania ciągnęło ją od najmłodszych lat. Na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Chociaż wyprowadziła się z Nowego Targu, gdzie mieszkałyśmy we trzy i mieszka teraz we Wrocławiu, bardzo często koncertujemy razem. W tym zawodzie odległość nie ma znaczenia, na koncert można dojechać z każdego miejsca w Polsce. Droga z Nowego Targu na ogólnopolską scenę może była dłuższa niż ze stolicy, ale jestem dowodem na to, że nigdy nie należy rezygnować z siebie i swoich marzeń. Byłam samotną matką, wychowałam dwie cudowne dziewczyny, ale zawsze wiedziałam, że kiedyś przyjdzie mój czas. I on teraz właśnie nadszedł - mówi Beti. 

Do tej pory koncertowała głównie na Podhalu. Tutaj ona i jej córka są doskonale znane, zawsze miały swoją wierną publiczność w ekskluzywnych hotelach i ośrodkach wczasowych. Jednym z ulubionych jest Centrum Wypoczynku i Rekreacji Rysy w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie często można oglądać ich występy. Ostatnio jednak artystki coraz bardziej znane są już w całej Polsce, a w ich kalendarzu coraz trudniej znaleźć wolny termin, zwłaszcza jeśli chodzi o występy dla dzieci. Czyżby Majce Jeżowskiej rosła konkurencja? 

- Nie ma obawy, raczej uzupełniamy się niż rywalizujemy ze sobą. Zresztą Majka od dawna chciała też śpiewać dla dorosłych, ona też realizuje swoje marzenia. I to jest piękne. My, dojrzałe kobiety jesteśmy konsekwentne w dążeniu do celu - przekonuje Beti. 

Z okazji Dnia Matki Beti z Kasią, pseudonim Rara Avis nagrały piosenkę i teledysk pt. "Skała" w hołdzie wszystkim Mamom. Piosenka mówi o wyjątkowej miłości jaką jest miłość rodzicielska. Obie artystki napisały słowa ,współtwórcą piosenki jest też bielski muzyk i producent muzyczny Paweł Stępień.

Sławomir i Kajra: Na Krupówkach nikt ich nie rozpoznał! Jak to zrobili?
Sonda
Lubisz piosenkę Miłość w Zakopanem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE