Błażej Peszek - kim jest? Tego mogliście o nim nie wiedzieć!

2022-05-24 17:49
Błażej Peszek - kim jest? Tego mogliście o nim nie wiedzieć!
Autor: AKPA

Rodzina Peszków to prawdziwy klan artystów! Kim jest Błażej Peszek (52 l.) , który poszedł w ślady ojca, Jana Peszka i wybrał aktorską drogę kariery? Zdradzamy najciekawsze informacje na temat Błażeja Peszka, ojca wnuczki Jana Peszka. W jakich filmach można go zobaczyć, ile ma lat i z kim związany jest prywatnie?

Kim jest Błażej Peszek? Wiek, stan cywilny

Choć niemal cała rodzina Peszków przejawia artystyczne zdolności, to właśnie Błażej Peszek poszedł w ślady ojca, Jana Peszka, wybierając aktorską drogę kariery. Ostatnio głośno było także o córce Błażeja Peszka, Zofii Peszek. Wnuczka Jana Peszka wyłamała się z rodzinnej tradycji i postanowiła podążać własną drogą.

Kim jest jej tajemniczy ojciec, o którym wiadomo najmniej z całego klanu Peszków? Już niedługo pojawi się z Janem Peszkiem w specjalnym odcinku "Milionerów" z okazji Dnia Dziecka! Brat Marii Peszek ma 52 lata i prywatnie jest mężem Katarzyny Krzanowskiej, która również jest z zawodu aktorką teatralną. Choć ceni swoją prywatność, nie ma problemu z obnażaniem intymnych uczuć na deskach teatrów, w których występuje.

Co ciekawe, Błażej Peszek jest nie tylko aktorem teatralnym i filmowym, ale także reżyserem! W jednym z jego spektakli, "Miłości", występuje zresztą... sam Jan Peszek. Ojciec i syn nie pierwszy zresztą raz spotykają się na scenie. Wydawać by się mogło nawet, że specjalnością Peszków jest przenikanie się życia osobistego i sztuki. Błażej w jednym ze spektakli gra... męża swojej autentycznej żony, Katarzyny.

Błażej Peszek jest nie tylko aktorem. To on odpowiada za sukces Agaty Buzek i Sonii Bochosiewicz

Podobnie jak Jan Peszek, który był surowym nauczycielem dla swojego syna, Błażej Peszek także kształci kolejne pokolenia młodych polskich aktorów. Reżyser i aktor, który ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, przez kilka lat prowadził zajęcia teatralne w studiu w Katowicach.

Udział brały w nich takie gwiazdy jak Agata Buzek, Sonia Bochosiewicz czy Aleksandra Popławska. Jeśli więc zastanawiacie się, komu m.in. zawdzięczają swój sukces, znacie już odpowiedź.

Sukcesy pedagogiczne Błażej Peszek odnosił także zagranicą. I to niemałe! Warsztaty teatralne z udziałem znanego aktora odbywały się także w Japonii. Koncerty i spektakle realizował nawet w Korei Południowej, czy Chinach - Hong Kongu a także... klasztorze Shaolin. Udział brali w nich m.in. studenci prestiżowej amerykańskiej uczelni Harvard, a także wokaliści Capelli Cracoviensis.

Błażej Peszek: role filmowe. W jakich filmach mogliśmy go zobaczyć?

Choć największą miłością zawodową i artystyczną Błażeja Peszka jest teatr, aktor nie stroni także od ról filmowych. Gdzie mogliśmy oglądać go na srebrnym ekranie? Poza pamiętnymi rolami w spektaklach telewizyjnych, takich jak "Wilk Stepowy" (1992) czy "Makbet" (2010), aktor pojawił się w znanych i lubianych serialach.

Jego role powinni dobrze kojarzyć fani "Ojca Mateusza", "Czasu Honoru", czy "Bożej Podszewki"! W tym roku swoją premierę miał także film pełnometrażowy z udziałem Błażeja Peszka. "Nie zgubiliśmy drogi" w reżyserii Wilhelma Sasnala może przynieść Polsce wiele nagród na festiwalach filmowych! Poniżej możecie zobaczyć jego zwiastun.

Niedawno z ogromnym smutkiem żegnaliśmy innego, legendarnego polskiego aktora. Jerzy Trela na zawsze pozostanie w naszej pamięci! Jak żegnali go najbliżsi i przyjaciele? Zobacz naszą galerię zdjęć z pogrzebu Jerzego Treli.

Kuria zapłaci za księdza pedofila
Sonda
Oglądałeś/aś film "Pożegnanie jesieni" Mariusza Trelińskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE