Joanna Gapińska

i

Autor: Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News Joanna Gapińska

Była Miss Polonia jest MILIONERKĄ! Czym zajmuje się Joanna Gapińska?

2022-04-06 17:05

Joanna Gapińska (54 l.) w 1988 roku została uznana za najpiękniejszą Polkę. W kolejnym roku, krótko po wygranej Anety Kręglickiej, zdecydowała się wyemigrować do USA. Dziś mieszkająca w Stanach Zjednoczonych Joanna Gapińska ma pokaźny majątek. Czym się zajmuje?

Joanna Gapińska znalazła się na liście uczestniczek Miss Polonia za sprawą koleżanki i byłej zwyciężczyni konkursu, Lidii Waszak, która namówiła ją, by zawalczyła o tytuł najpiękniejszej Polki. Piękna szczecinianka po latach wspominała, że to właśnie Waszak przesłała jej zdjęcia do Biura Miss Polonia. Opowiedziała rodzicom o tym, że startuje w konkursie na najpiękniejszą Polkę, gdy dostała się do finału. Nagrodami przewidzianymi dla zwyciężczyni Miss Polonia były korona, samochód (toyota corolla), etola z szynszyli oraz dwutygodniowa wycieczka nad Balaton. 

Po zdobyciu tytułu najpiękniejszej Polki Joanna Gapińska próbowała swoich sił także w konkursie Miss World w Londynie, a także zdobyła tytuł III wicemiss Universe w Meksyku. W 1989 roku, gdy korona Miss Polonia powędrowała do kolejnej pięknej Polki, Anety Kręglickiej, Joanna Gapińska zdecydowała się na wyjazd do USA. Tam poznała byłą laureatkę krajowego konkursu piękności, Katarzynę Zawidzką, która namówiła ją do osiedlenia się w Stanach Zjednoczonych.

Podczas pobytu w USA Joanna Gapińska poznała Marka Kulasa. Połączyło ich uczucie - dziś są małżeństwem, a była Miss Polonia przyjęła jego nazwisko (jej obecne imię i nazwisko to Yoanna Kulas). Pracowała w modelingu, a gdy została mamą, zaczęła projektować wnętrza oraz prowadzić firmę sprzątającą "Kulas Maids". Aktualnie była Miss Polonia jest milionerką i wraz z mężem mieszka w nowoczesnej, pięknej willi w pobliżu Chicago. 

Zobacz też: Była żona Kurzajewskiego była w małżeństwie "deprecjonowana i poniżana"?! Szokująca prawda wychodzi na jaw!

W połowie 2021 roku młodszy syn Joanny Kulas trafił do aresztu, był on bowiem jedną z osób, które wtargnęły do budynku Kongresu Stanów Zjednoczonych. Media podawały wówczas, że podczas szturmu na Kapitol miał na sobie markową kurtkę kosztującą 1300 dolarów. Zwyciężczyni Miss Polonia 1988 poręczyła za 24-letniego wówczas Christiana, deklarując, że stawi się on na wszystkich rozprawach, a mężczyzna został zwolniony z aresztu. Kilka miesięcy później poinformowano, że postępowanie dotyczyć będzie także jego starszego brata, Marka Juniora, ustalono bowiem, że on również dopuścił się tego samego czynu. W marcu 2022 roku zawarto ugodę, na mocy której synowie Joanny Kulas zapłacili po 500 dolarów za swój wybryk i zobowiązali się do współpracy w śledztwach dotyczących szturmu na Kapitol.

Zobacz zdjęcia Joanny Kulas (Gapińskiej), zwyciężczyni Miss Polonia 1989!

Sonda
Śledzisz konkursy piękności?
Finał Miss World