Mariusz Czajka: Postawił grób mamie

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express Mariusz Czajka: Postawił grób mamie

Co Mariusz Czajka zrobił z pieniędzmi na grób mamy? Aktor ujawnia prawdę

2021-05-16 22:54

Udało się. Mama Mariusza Czajki (60 l.) ma w końcu godny grób. Pani Krystyna, znana warszawska nauczycielka języka polskiego, zmarła w wieku 81 lat. Aktor był jej jedynym synem i od kilku lat opiekował się mamą, która cierpiała na osteoporozę, parkinsona i raka płuc. Niestety, śmierć rodzicielki zastała go w tragicznej sytuacji finansowej. Kabareciarz zorganizował zbiórkę i zdobył więcej pieniędzy niż się spodziewał. Teraz Czajka rozliczył się ze swojej obietnicy.

- Był szczyt pandemii. Od dłuższego czasu nie miałem pracy, bo mój teatr zamknięto. Brakowało mi na jedzenie i podstawowe opłaty. Nie miałem za co pochować mamy i po raz pierwszy w życiu błagałem obcych ludzi o pomoc. Niezłe upokorzenie, ale i lekcja pokory, bo to wszystko pokazało mi, że nie doceniałem moich fanów – mówi nam Czajka.

Okazało się, że w ciągu 2 dni na konto aktora wpłynęło niemal 50 tysięcy złotych. Nie obyło się bez fali hejtu, ale zdecydowanie więcej było słów wsparcia.

Za pieniądze ze zbiórki wystawił mamie porządny grobowiec, w którym pochowana jest razem z mężem – Zenonem Czajką. Roboty wstrzymywały niedawne mrozy, ale ostatecznie wszystko udało się dobrze zorganizować. Czajka zapłacił też długi na Powązkach Wojskowych za użytkowanie miejsca, opłacił ceremonię pogrzebową i oddał pożyczone pieniądze na czynsz, alimenty i raty kredytów.

Co ciekawe, w ostatnim czasie dostał sporo propozycji pracy, wkrótce zobaczymy go w nowych serialach kręconych dla TVP i Polsatu, a przyjaciele wzruszeni jego sytuacją podarowali mu półroczny abonament w firmie kateringowej, która codziennie przywozi mu świeże i zdrowe posiłki. - Przetrwałem, choć było naprawdę niedobrze. Nikomu tego nie życzę, no chyba, że takie dno ma przypomnieć człowiekowi, że jest jeszcze dobro na tym świecie. Wtedy warto spać, żeby się podnieść – kończy aktor.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany